Կմեկնարկի «Արի տուն» ծրագրի 5-րդ փուլը
Հուլիսի 21-ին, ժամը 11:00-ին տեղի կունենա ՀՀ սփյուռքի նախարարության՝ Սփյուռքի երիտասարդների հայրենաճանաչության «Արի տուն» 2014թ ծրագրի 5-րդ փուլի բացման հանդիսավոր արարողությունը (Հասցե՝ Վ. Սարգսյան 26/1, «Էրեբունի պլազա» բիզնես կենտրոն, 9-րդ հարկ, «Էրեբունի» սրահ):
Ծրագրի մասնակիցներին կողջունի ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը:
Ծրագրի 5-րդ փուլին մասնակցելու համար Հայաստան են ժամանել 185 պատանիներ և աղջիկներ Ռուսաստանի Դաշնությունից, Նիդերլանդներից, Բելգիայից, Լիբանանից, Վրաստանից, Չեխիայից, Սիրիայից, Ղազախստանից, Իսպանիայից, Ուկրաինայից, Կանադայից, Շվեդիայից:

5th stage of “Ari Tun” Program set to kick off
On July 21 at 11:00, the solemn opening ceremony of the 5th stage of the 2014 “Ari Tun” Program will be held at Erebuni Hall (9th floor) of Erebuni Plaza Business Center (Address: 26/1 V. Sargsyan St.). The program is for Diaspora Armenian youth’s homeland recognition and is organized by the RA Ministry of Diaspora.
RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan will welcome all the participants of the program.
In this stage of the program there will be 185 young Armenians from the Russian Federation, the Netherlands, Belgium, Lebanon, Georgia, the Czech Republic, Syria, Kazakhstan, Spain, Ukraine, Canada and Sweden.