Կկայանա ՀՀ սփյուռքի նախարարության «Իմ Հայաստան» համահայկական փառատոնի, «Արի տուն» և «Սփյուռք» ամառային դպրոց ծրագրերը համակարգող հանձնաժողովի նիստը
Ապրիլի 17-ին ժամը 16:00-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարի պաշտոնակատար Հրանուշ Հակոբյանի ղեկավարությամբ տեղի կունենա ՀՀ վարչապետի որոշմամբ ստեղծված՝ ՀՀ սփյուռքի նախարարության 2014 թվականի «Իմ Հայաստան» համահայկական փառատոնի, Սփյուռքի երիտասարդների հայրենաճանաչության «Արի տուն» և «Սփյուռք» ամառային դպրոց ծրագրերը համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի անդրանիկ նիստը (Հասցե՝ «Էրեբունի պլազա» բիզնես կենտրոն, 9-րդ հարկ, «Էրեբունի» սրահ):
Օրակարգում ընդգրկված են ծրագրերի իրականացման նախապատրաստական աշխատանքներին առնչվող հարցեր:
Միջգերատեսչական հանձնաժողովում ընդգրկված են ՀՀ արտաքին գործերի, տարածքային կառավարման, կրթության և գիտության, մշակույթի, պաշտպանության, առողջապահության, սպորտի և երիտասարդության, արտակարգ իրավիճակների նախարարությունների, քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության, ոստիկանության, քաղաքապետարանի, ինչպես նաև երևանամերձ Արագածոտնի, Արարատի, Արմավիրի և Կոտայքի մարզպետարանների ներկայացուցիչներ:

Состоится заседание комиссии по координации общеармянского фестиваля «Моя Армения», программ «Ари тун» и летней школы «Спюрк»
Под руководством исполняющей обязанности министра Диаспоры РА Грануш Акопян 17 апреля в 16:00 состоится первое заседание созданной решением премьер-министра РА межведомственной комиссии по координации общеармянского фестиваля «Моя Армения» 2014 года, программ знакомства молодежи Диаспоры с Арменией «Ари тун» и летняя школа «Спюрк» (адрес: бизнес-центр «Эребуни плаза», 9-й этаж, зал «Эребуни»).
В повестку включены вопросы, связанные с подготовительными работами по реализации программ.
В межведомственную комиссию включены представители министерств иностранных дел, территориального управления, образования и науки, культуры, обороны, здравоохранения, спорта и по вопросам молодежи, Министерства по чрезвычайным ситуациям, Главного управления гражданской авиации, Полиции, мэрии, а также администраций прилегающих к Еревану Арагацотнской, Араратской, Армавирской и Котайкской областей.