Կկայանա ՀՀ սփյուռքի նախարարության «Իմ Հայաստան» համահայկական փառատոնի, «Արի տուն» և «Սփյուռք» ամառային դպրոց ծրագրերը համակարգող հանձնաժողովի նիստը
Ապրիլի 17-ին ժամը 16:00-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարի պաշտոնակատար Հրանուշ Հակոբյանի ղեկավարությամբ տեղի կունենա ՀՀ վարչապետի որոշմամբ ստեղծված՝ ՀՀ սփյուռքի նախարարության 2014 թվականի «Իմ Հայաստան» համահայկական փառատոնի, Սփյուռքի երիտասարդների հայրենաճանաչության «Արի տուն» և «Սփյուռք» ամառային դպրոց ծրագրերը համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի անդրանիկ նիստը (Հասցե՝ «Էրեբունի պլազա» բիզնես կենտրոն, 9-րդ հարկ, «Էրեբունի» սրահ):
Օրակարգում ընդգրկված են ծրագրերի իրականացման նախապատրաստական աշխատանքներին առնչվող հարցեր:
Միջգերատեսչական հանձնաժողովում ընդգրկված են ՀՀ արտաքին գործերի, տարածքային կառավարման, կրթության և գիտության, մշակույթի, պաշտպանության, առողջապահության, սպորտի և երիտասարդության, արտակարգ իրավիճակների նախարարությունների, քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության, ոստիկանության, քաղաքապետարանի, ինչպես նաև երևանամերձ Արագածոտնի, Արարատի, Արմավիրի և Կոտայքի մարզպետարանների ներկայացուցիչներ:

On Apr. 17 at 16:00, the inter-departmental commission coordinating the 2014 “My Armenia” Pan-Armenian Festival, the “Ari Tun” Program for Diaspora Armenian youth and the “Diaspora Summer School” Program established by the decisión of the RA Prime Minister will hold its first session, which will be moderated by RA Acting Minister of Diaspora Hranush Hakobyan (Address: Erebuni Plaza Business Center, 9th floor, Erebuni Hall).
The agenda includes issues related to preparations for implementation of the mentioned programs.
The members of the inter-departmental commission are representatives of the RA Ministries of Foreign Affairs, Territorial Administration, Education and Science, Culture, Defense, Health, Sport and Youth Affairs and Emergency Situations, the General Department of Civil Aviation, the Police of the Republic of Armenia, Yerevan Municipality, as well as representatives of the regional councils of Aragatsotn, Ararat, Armavir and Kotayk provinces located near Yerevan.