Նոր, թարմացված լուրեր Քեսաբից
Ապրիլի 2-ի ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը զրուցել է Քեսաբի քաղաքապետ Վազգեն Չափարյանի հետ, հետաքրքրվել քեսաբահայության վիճակով, զորքի հնարավոր առաջխաղացմամբ:
Քեսաբի քաղաքապետը հավաստիացրել է, որ այս օրերին ժողովուրդն ավելի հանգիստ է, օգնությունը ստանում է, իսկ բանակը քայլ առ քայլ առաջ է շարժվում:
38 պատանդներից ազատ են արձակվել 24-ը, մնացած 14-ի կապակցությամբ բանակցությունները դեռևս շարունակվում են:
Քեսաբի քաղաքապետ Վազգեն Չափարյանը շնորհակալություն է հայտնել բոլոր համահայկական կառույցներին, Հայ Եկեղեցուն, միջազգային ու պետական կազմակերպություններին՝ աջակցության ու օգնության համար, ինչին ակտիվորեն հետևում են, ու հույս է հայտնել, որ շուտով այս համատեղ պայքարը դրական ելքով ավարտ կունենա:

Updated news from Kessab
On Apr. 2, RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan had a telephone conversation with Mayor of Kessab Vasken Chaparian, asked about the state of the Armenians of Kessab and the possible advancement of the Syrian forces.
The mayor of Kessab assured that the people are more at ease, are receiving the help, and the army is moving forward step-by-step.
Out of the 38 hostages, 24 have been set free, and talks are underway for the release of the remaining 14 hostages.
Mayor of Kessab expressed gratitude to all pan-Armenian organizations, the Armenian Church, as well as state and international organizations for their support. The mayor added that Kessab is closely following the relief efforts and voiced hope that the struggle would lead to a positive outcome.