Հալէպի Մէջ Դասական Եզակի Համերգ
Հինգշաբթի` 6 Մարտ 2014-ի յետմիջօրէի ժամը 4.00-ին, Հալէպի Հայ Աւետարանական Էմմանուէլ եկեղեցւոյ մէջ տեղի ունեցաւ դասական եզակի համերգ մը։ Այս մասին կը հաղորդէ «Գանձասար»-ը:
Համերգը կը հովանաւորէր Հալէպի նահանգապետ Մուհամմէտ Ուահիտ Աքատ, կազմակերպութեամբ՝ Սուրիոյ Մշակոյթի նախարարութեան Հալէպի «Սապահ Ֆախրի» երաժշտանոցին, գործակցութեամբ Հայ Աւետարանական Էմմանուէլ եկեղեցւոյ։
Համերգի ընթացքին հնչեցին պարոք շրջանի երաժշտական ստեղծագործութիւններ, կատարողութեամբ երաժշտական հետեւեալ եռեակին՝ երաժիշտ Ժիրայր Ռէիսեան (րէքօրտըր Ֆլիւթ), դաշնակահար Լիզէթ Սէրայտարեան-Աւընեան(դաշնամուր) եւ ջութակահար Ֆէտի Թորօ(Չելլօ), համերգին հնչած վերջին ստեղծագործութեան կատարումին եռեակին միացաւ «Սապահ Ֆախրի» երաժշտանոցի սենեկային նուագախումբը, գեղարուեստական ղեկավարութեամբ Ժիրայր Ռէիսեանի։

A special classical music concert was held at the Emmanuel Armenian Evangelical Church of Aleppo on Mar. 6, reports Gandzasar.
The concert was organized by the Sabah Fakhri Music School of Aleppo of the Ministry of Culture of Syria and the Emmanuel Armenian Evangelical Church and was held under the patronage of governor of Aleppo Muhammad Wahid Akat.
The concert included performances of Baroque music by Jirair Reyisian (recorder flute), pianist Lizet Seraydarian-Avenian and violinist Fedi Toro (Cello), who were joined by Jirair Reyisian’s Sabah Fakhri Music School’s orchestra at the end.