Դեսպան Տեր-Ստեփանյանն ընտրվել է Ֆրանսիայում ֆրանկոֆոն դեսպանների նորաստեղծ խմբի նախագահ
Ինչպես «Հայերն այսօր»-ին հայտնեցին ՀՀ ԱԳՆ մամլո գրասենյակից, փետրվարի 4-ին Փարիզում կայացել է Ֆրանսիայում հավատարմագրված ֆրանկոֆոն երկրների դեսպանների և Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպությունում անդամ ու դիտորդ երկրների ներկայացուցիչների հանդիպումը, որին մասնակցել են նաև Ֆրանսիայում Հայաստանի դեսպան Վիգեն Չիտեչյանը և Ֆրանկոֆոնիայի մշտական խորհրդում Հայաստանի ներկայացուցիչ, դեսպան Քրիստիան Տեր-Ստեփանյանը:
Հանդիպման նպատակն էր ստեղծել Ֆրանսիայում ֆրանկոֆոն դեսպանների խումբ։ Նորաստեղծ խմբի ղեկավար միաձայն ընտրվել է դեսպան Քրիստիան Տեր- Ստեփանյանը։
Խմբի գործունեությունը միտված է լինելու Ֆրանկոֆոնիայի արժեքների և սկզբունքների տարածմանը, ֆրանկոֆոնիայի բազմազանության ներկայացմանը, ինչպես նաև ժողովուրդների միջև փոխըմբռնման մթնոլորտի ամրապնդմանը։

Посол Тер-Степанян избран председателем новосозданной группы послов франкофонии во Франции
Как сообщили редакции «Армяне сегодня» из пресс-службы М�?Д РА, 4 февраля в Париже состоялась встреча аккредитованных во Франции послов стран франкофонии и представителей стран – членов и наблюдателей в Международной организации франкофонии, в которой участвовали также посол Армении во Франции Виген Читечян и представитель Армении в постоянном совете франкофонии, посол Кристиан Тер-Степанян.
Целью встречи было создание во Франции группы послов франкофонии. Руководителем новосозданной группы единогласно избран посол Кристиан Тер-Степанян.
Деятельность группы будет нацелена на распространение ценностей и принципов франкофонии, представлению разнообразия франкофонии, а также укрепления атмосферы взаимопонимания между народами.