Արգենտինայի «Գայանե» պարախումբը համերգներով հանդես կգա Երևանում
Ավելի քան 650 հանդիսատես էր հավաքվել Բուենոս Այրեսի Հայ կենտրոնի «Սիրանուշ» սրահում՝ հրաժեշտ տալու Արգենտինահայ մշակութային միության «Գայանե» պարախմբին, որը հաջորդ շաբաթ մեկնում է Հայաստան:
Ինչպես Ինչպես «Հայերն այսօր»-ին հայտնում են կազմակերպիչները, «Գայանե» պարախմբից բացի Հայկական մշակույթի տոնակատարությանն իրենց մասնակցությունը բերեցին նաև երգիչ Պաբլո Քույումջյանը, Արգենտինահայ մշակութային միության նվագախումբը, «Թագուհի» երգչախումբը՝ մաեստրո Անդի Իստեփանյանի ղեկավարությամբ և «Գայանե» պարախմբի սկզբնական խումբը:
Երեկոն վարեց երիտասարդ Իվան Բիսեգլիան:
Կազմակերպության անունից ներկաներին ողջույնի խոսք ուղղեց Արգենտինահայ մշակութային միության նախագահ Ադրիան Լոմլոմջյանը:, այնուհետև վարչության անդամ Ռոխելիա Քորվագլիայի հետ միասին Հայ կենտրոնի նախագահ Կառլոս Մանուկյանին հանձնեց հուշանվեր՝ Բուենոս Այրեսի Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ Մայր տաճարի 80-ամյակի կապակցությամբ:
Հայաստանում «Գայանե» պարախումբը պիտի ներկայանա համերգներով՝ հուլիսի 23-ին Երևանի Հակոբ Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի թատրոնում և հուլիսի 25-ին Ստեփանավանի մշակույթի պալատում:

Танцевальный ансамбль «Гаяне» из Аргентины выступит с концертами в Ереване
Более 650 зрителей собрались в зале «Сирануш» Арямнского центра Буэнос Айреса, чтобы попрощаться с ансамблем «Гаяне» Армянского культурного союза Аргентины, который на следующей неделе отправится в Армению.
Как сообщили редакции «Армяне сегодня» организаторы, помимо танцевального ансамбля «Гаяне» в празднике армянской культуры участвовали также певец Пабло Куюмджян, оркестр Арямнского культурного союза Аргентины, хор «Тагуи» под руководством маэстро Энди �?степаняна, а также начальная группа ансамбля «Гаяне».
Вечер вел молодой �?ван Бисеглия.
От имени организации присутствующих приветствовал председатель Армянского культурного союза Аргентины Адриан Ломломджян. Затем вместе с членом правления Рохелией Корваглиа председателю Армянского центра Карлосу Манукяну был вручен памятный подарок по случаю 80-летия Кафедрального собора Св. Григор Лусаворич Буэнос Айреса.
В Армении танцевальный ансамбль «Гаяне» выступит с концертами: 23 июля в Ереванском театре музыкальной комедии им. Акопа Пароняна, 25 июля – во Дворце культуры Степанавана.