«Արմաթ» ամառային տեխնոլոգիական ճամբարը իր դռներն է բացում ՀՀ-ի և Սփյուռքի դպրոցականների առջև
Այս տարի «Արմաթ» տեխնոճամբարը կանցկացվի հուլիսի 1-11-ը` Լոռու մարզի Գուգարք ճամբարում: Ճամբարն իրակացվում է Հայաստանում նորարարական կրթության, այդ թվում՝ ռոբոտաշինության զարգացման ծրագրի՝ «ԱրմՌոբոտիքս»և «Արմաթ» ինժեներական լաբորատորիաների ցանցի հեղինակ Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (ԻՏՁՄ) կողմից:
«Արմաթ» տեխնոճամբարն իրականացվում է արդեն 3 տարի: «Արմաթ» տեխնոճամբարի շրջանակում ՀՀ-ի և սփյուռքի 10-14 տարեկան պատանիները ջերմ և ստեղծագործական միջավայրում կանցկացնեն ամառային տեխնոլոգիական հանգիստը, որտեղ ձեռք կբերեն ծրագրավորման, ռոբոտաշինության տարրական հիմունքներ ու թիմային աշխատանքի պատասխանավության, կարգ ու կանոնին հետևելու և փոխօգնության զգացում, կմասնակցեն պատմամշակութային էքսկուրսիաների, ժամանցային խաղերի, կսովորեն ազգային պարեր և այլն:
«Արմաթ» տեխնոճամբարին կարող են մասնակցել 10-14 տարեկան դպրոցականներ Հայաստանից և սփյուռքից: Մասնակցության պայմաններին և օրակարգին ցանոթանալու համար սեղմեք այստեղ:

Летний технологический лагерь «Армат» открывает свои двери перед школьниками РА и Диаспоры
В нынешнем году технолагерь «Армат» будет организован 1-11 июля в лагере «Гугарк» Лорийской области. Лагерь осуществляется Союзом предприятий информационных технологий (СП�?Т) – инициатором новаторского образования в Армении, в том числе, автором программы развития роботостроения – сети инженерных лабораторий «АрмРоботикс» и «Армат».
Технолагерь «Армат» осуществляется уже 3 года, в рамках его 10-14 летние юноши РА и Диаспоры в теплой и творческой атмосфере проведут летний технологический отдых, приобретут элементарные основы проектирования, роботостроения, чувство ответственности командной работы, научатся дисциплине и взаимопомощи, примут участие в историко-культурных экскурсиях, досуговых играх, разучат национальные танцы и т. д.
В технолагере «Армат» могут участвовать школьники 10-14 летнего возраста из Армении и Диаспоры. Для ознакомления с условиями участия и повесткой нажмите здесь.