Հայ ժողովրդի գանձարանում ամենաթանկ գանձը հայերենն է. Հրանուշ Հակոբյան
Փետրվարի 21-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը մասնակցեց մանկապատանեկան գրքի երևանյան 14-րդ տոնավաճառի շրջանակում Խնկո Ապոր անվան ազգային մանկական գրադարանի հեքիաթի սրահում կազմակերպված հեքիաթապատումին:
Սփյուռքի նախարարը հանդիպում ունեցավ Երևանի Մարտիրոս Սարյանի անվան թիվ 86 դպրոցի երրորդ և չորրորդ դասարանների աշակերտների հետ, զրուցեց մայրենի լեզվի մասին, լսեց նրանց մտահոգությունները հայոց լեզվի մաքրության վերաբերյալ: Նա հիացավ մայրենիի մասին երեխաների բազմակողմանի գիտելիքներով: Երեխաները արտասանեցին հայոց լեզվին նվիրված բանաստեղծություններ:
«Հայ ժողովրդի գանձարանում ամենաթանկ գանձն է հայերենը, և մեզանից յուաքանչյուրի պարտքն է պահել, պահպանել ու զարգացնել այն»,- ասաց նախարարը:
Այնուհետև Հրանուշ Հակոբյանը երեխաների խնդրանքով ընթերցեց Հովհաննես Թումանյանի մանկական ստեղծագործություններից:
Նախարարը հորդորեց դպրոցում լավ սովորել բոլոր առարկաները, բայց առանձնակի սիրով ու հոգածությամբ կիրառել մայրենին, լսել ծնողների խորհուրդները և դառնալ լավ մարդ, լավ մասնագետ, լավ զավակ ու լավ հայ:

Hranush Hakobyan: “The Armenian language is the most precious treasure in the treasury of the Armenian people”
On February 21, RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan participated in a storytelling event hosted in the Fairy Tales Hall of Khnko Apor National Children’s Library as part of the 14th Yerevan Children’s Book Fair.
The Minister of Diaspora had a meeting with the third- and fourth-grade students of Martiros Saryan School #86 of Yerevan, talked about the mother language and listened to the students as they shared their concerns about the purity of the Armenian language. She admired the children’s multifaceted knowledge of the Armenian language. The children recited poems devoted to the Armenian language.
“The Armenian language is the most precious treasure in the treasury of the Armenian people, and it is the duty of each and every one of us to protect and preserve the language and help it evolve,” the Minister said.
Afterwards, at the children’s request, Minister Hranush Hakobyan read Hovhannes Tumanyan’s works for children.
The Minister urged the children to study hard, but have a special love for and take care of the mother language, listen to their parents’ words of advice and become good people, good specialists, good sons and good Armenians.