Սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանի այցը Գրենոբլի հայկական համայնք
ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը նոյեմբերի 27-ին, Ֆրանսիա կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում, հանդիպել է Գրենոբլ քաղաքի հայկական համայնքային կառույցների ղեկավարների և անդամների հետ:
Հրանուշ Հակոբյանը նախ հանդիպում է ունեցել Գրենոբլում գործող հայկական ասոցիացիաների նախագահների հետ, որոնք հակիրճ ներկայացրել են իրենց գործունեությունը, ծրագրերն ու կատարած աշխատանքները:
Հանդիպմանը հաջորդել է հայկական մշակույթի տան հանդիսությունների հայաշատ սրահում կայացած ջերմ ընդունելությունը:
Երեկոն իրենց գեղեցիկ կատարումով բացել են հայ մանուկները, որին հաջորդել է Գրենոբլի մշակույթի տան նախագահ Սիրանույշ Խաչատրյանի ողջույնի խոսքը: Այնուհետև ներկաները դիտել են հայկական մշակույթի տան գործունեության մասին պատմող ֆիլմ:
Իր ելույթի ընթացքում նախարար Հրանուշ Հակոբյանը ներկայացրել է ՀՀ սփյուռքի նախարարության կատարած աշխատանքները, 2018 թվականին նախատեսված միջոցառումները:
Ելույթի վերջում Հրանուշ Հակոբյանը հայապահպանության գործում ունեցած ավանդի համար նախարարության շնորհակալագրեր է հանձնել մշակույթի տան ուսուցիչներին:

Визит министра Диаспоры Грануш Акопян в армянскую общину Гренобля
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян, в рамках рабочего визита во Францию, 27 ноября встретилась с руководителями и членами армянских общинных структур города Гренобль.
Министр сначала встретилась с председателями функционирующих в городе армянских ассоциаций, которые представили свою деятельность и программы.
За встречей последовал многолюдный прием в зале Дома армянской культуры. Своим прекрасным исполнением вечер открыли армянское дети, затем руководитель Дома армянской культуры Гренобля Сирануйш Хачатрян выступила с приветственной речью. Присутствующие посмотрели фильм, рассказывающий о деятельности Дома культуры.
В своем выступлении министр Грануш Акопян представила работу, проделанную Министерством Диаспоры РА, мероприятия, намеченные на 2018 год.
В заключение Грануш Акопян за вклад в сохранение армянства вручила Благодарственные грамоты Министерства педагогам Дома культуры.