Հրանուշ Հակոբյանը Մարսելում այցելել է Սողոմոն Թեհլերյանի անունը կրող հրապարակ
Աշխատանքային այցով Ֆրանսիայում գտնվող ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը նոյեմբերի 23-ին Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի, Մարսելում ՀՀ գլխավոր հյուպատոս Վարդան Սրմաքեշի և Մարսելի հայազգի փոխքաղաքապետ Դիդիե Փարաքյանի հետ այցելել է Սողոմոն Թեհլերյանի անունը կրող հրապարակ:
Հրանուշ Հակոբյանը ներկաների հետ միասին ծաղիկներ է խոնարհել հրապարակի անվանակոչումը փաստող հուշատախտակի մոտ:
Հավելենք, որ հրապարակի անվանակոչման պաշտոնական արարողությունը տեղի է ունեցել 2017 թվականի ապրիլի 21-ին՝ Հայոց ցեղասպանության 102-րդ տարելիցին ընդառաջ: Արարողությանը, որը կազմակերպել էին Մարսելի քաղաքապետարանը և Ֆրանսիայի հայկական կազմակերպությունների համակարգող խորհուրդը, մասնակցել են Մարսելի քաղաքապետ Ժան-Կլոդ Գոդենը, մի շարք հասարակական և քաղաքական գործիչներ, Ֆրանսիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչներ:

On November 23, RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan, who is on a working visit to France, visited Soghomon Tehleryan Square in Marseille along with Mayor of Yerevan Taron Margaryan, Consul General of the Republic of Armenia in Marseille Vartan Sirmakes and Deputy Mayor of Marseille Didier Parakian.
Hranush Hakobyan and the attendees laid flowers near the plaque certifying the naming of the square.
Let us add that the official ceremony of naming of the square was held ahead of the 102nd anniversary of the Armenian Genocide on April 21, 2017. The ceremony was organized by the Municipality of Marseille and the Coordinating Council of Armenian Organizations of France and held with the participation of Mayor of Marseille Jean-Claude Gaudin, several public and political figures and representatives of the Armenian community of France.