Կանադահայ հայրենադարձը Հայաստանում ստեղծել է բժշկական զբոսաշրջության գործակալություն
Կանադահայ Րաֆֆի Էլիոթը Հայաստանում ստեղծել է բժշկական զբոսաշրջային GetTreated թվային ստարտափը: «Հայերն այսօր»-ը, հղում կատարելով  Բժշկական զբոսաշրջության միջազգային ամսագրին (IMTJ).հայտնում է, որ GetTreated-ը հիվանդներին օգնում է ծախսարդյունավետ ու քիչ ժամանակատար բուժման հնարավորություններ գտնել արտերկրում, ավտոմատ կերպով  տեղեկատվություն ստանալ աշխարհի ցանկացած հիվանդանոցի մասին: Ներկայացնելով բժշկական փաստաթղթերը՝ օգտատերերը կարող են անհրաժեշտության դեպքում խորհրդակցել մասնագետների հետ և ծրագրել իրենց այցելությունը:
«Մենք ստեղծել են հարթակ, որը կծրագրի բժշկական ճամփորդության յուրաքանչյուր քայլը՝ հեռավար խորհրդատվություններ, բուժման ժամկետների ճշգրտում, տեղափոխություն, հիվանդանոցին կից հյուրանոցների ամրագրում և այլն»,-ասել է Րաֆֆի Էլիոթը:
GetTreated-ը 15 հայկական ստարտափներից մեկն է, որը վերջերս Բեռլինում ներկայացվել է Գերմանիայի գործարար շրջանակներին՝ «Հայաստանյան ստարտափների ակադեմիա Բեռլինում» (ASAB) միջոցառմանը, որը կազմակերպվել էր EU4Business-ի SMEDA (Աջակցություն փոքր և միջին ձեռնարկատիրության զարգացմանը Հայաստանում) ծրագրի կողմից:
Րաֆֆի Էլիոթը ծնունդով Կանադայից է։ Հայրը իռլանդական արմատներով կանադացի է, մայրը` սիրիահայ։ Մեծացել է Մոնրեալում, հաճախել հայկական դպրոց: 2011 թվականից  ապրում է Հայաստանում:

Канадский армянин репатриант создал медицинское туристическое агентство
Канадский армянин Раффи Элиот создал медицинское туристическое агентство-стартап GetTreated. «Армяне сегодня», со ссылкой на международный журнал медицинского туризма (IMTJ), сообщает, что GetTreated помогает больным найти эффективные и требующий мало времени возможности лечения за рубежом, в автоматическом режиме получать информацию о любой болнице мира. Представив медицинские документы, пользователи могут в случае необходимости проконсультироваться со специалистами и запланировать свой визит.
«Мы создали площадку, которая спланирует каждый шаг медицинского путешествия – дистанционные консультации, уточнение сроков лечения, переезд, бронирование гостиницы при больнице и т. д.», – сказал Раффи Элиот.
GetTreated – один из 15 армянских стартапов, недавно представленных в Брлине предпринимательским кругам Германии на мероприятии «Академия армянских стартапов в Берлине» (ASAB), организованном программой EU4Business SMEDA (Содействие развитию малому и среднему предпринимательству в Армении).
Раффи Элиот родом из Канады. Отец – канадец с ирландскими корнями, мать – сирийская армянка. Вырос в Монреале, учился в армянской школе. С 2011 года живет в Армении.