Կանադահայ հայրենադարձը Հայաստանում ստեղծել է բժշկական զբոսաշրջության գործակալություն
Կանադահայ Րաֆֆի Էլիոթը Հայաստանում ստեղծել է բժշկական զբոսաշրջային GetTreated թվային ստարտափը: «Հայերն այսօր»-ը, հղում կատարելով  Բժշկական զբոսաշրջության միջազգային ամսագրին (IMTJ).հայտնում է, որ GetTreated-ը հիվանդներին օգնում է ծախսարդյունավետ ու քիչ ժամանակատար բուժման հնարավորություններ գտնել արտերկրում, ավտոմատ կերպով  տեղեկատվություն ստանալ աշխարհի ցանկացած հիվանդանոցի մասին: Ներկայացնելով բժշկական փաստաթղթերը՝ օգտատերերը կարող են անհրաժեշտության դեպքում խորհրդակցել մասնագետների հետ և ծրագրել իրենց այցելությունը:
«Մենք ստեղծել են հարթակ, որը կծրագրի բժշկական ճամփորդության յուրաքանչյուր քայլը՝ հեռավար խորհրդատվություններ, բուժման ժամկետների ճշգրտում, տեղափոխություն, հիվանդանոցին կից հյուրանոցների ամրագրում և այլն»,-ասել է Րաֆֆի Էլիոթը:
GetTreated-ը 15 հայկական ստարտափներից մեկն է, որը վերջերս Բեռլինում ներկայացվել է Գերմանիայի գործարար շրջանակներին՝ «Հայաստանյան ստարտափների ակադեմիա Բեռլինում» (ASAB) միջոցառմանը, որը կազմակերպվել էր EU4Business-ի SMEDA (Աջակցություն փոքր և միջին ձեռնարկատիրության զարգացմանը Հայաստանում) ծրագրի կողմից:
Րաֆֆի Էլիոթը ծնունդով Կանադայից է։ Հայրը իռլանդական արմատներով կանադացի է, մայրը` սիրիահայ։ Մեծացել է Մոնրեալում, հաճախել հայկական դպրոց: 2011 թվականից  ապրում է Հայաստանում:

The Armenian start-up GetTreated is a new medical travel agency created by Raffi Elliott. The platform strives to help users discover any clinic in any corner of the world, talk to a specialist of their choice and book the entire trip. Patients can submit their medical records and arrange consultations if need be.
Raffi Elliott stated that; “We have developed a platform that organizes every step of medical travel by automatically booking consultations, operation dates, flights and hotels.”
GetTreated is among 15 Armenian start-ups with special funding and training. The Armenian Startup Academy Berlin (ASAB) was organised by the Support to SME Development in Armenia (SMEDA) project. ASAB included 4 days of intensive trainings on investor readiness, business modelling, pitching, marketing and sales, as well as individual meetings with potential partners, clients, and investors.
SMEDA is co-funded by the European Union and the German Federal Ministry for Economic Cooperation and Development (BMZ) and implemented by GIZ Private Sector Development in South Caucasus Programme. SMEDA is part of the EU4Business and EU4Innovation initiatives of the European Union.
Raffi Elliott was born in Canada. His father is a Canadian of Irish descent, and his mother is a Syrian-Armenian. He grew up in Montreal and attended an Armenian school. Since 2011, Raffi Elliott has been living in Armenia.