Սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանի հարցազրույցը Լիբանանի OTV հեռուստաընկերությանը. տեսանյութ
Հուլիսի 11-13-ը Բիքֆայայի Ս. Աստվածածին վանքում Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսության կազմակերպությամբ և Արամ Ա. կաթողիկոսի նախագահությամբ կայացավ «Սփյուռքը նոր հորիզոնների դիմաց. Սփյուռքի հայի ինքնահասկացողությունը» խորագրով համաժողովը, որին մասնակցում էր նաև Հայաստանի Հանրապետության սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը:
Ինչպես հաղորդում է «Հայերն այսօր»-ը, այս առիթով Լիբանանի OTV հեռուստաընկերության հայերեն լրատվության բաժանմունքը հարցազրույց է իրականացրել նախարար Հրանուշ Հակոբյանի հետ, որի ընթացքում Սփյուռքի նախարարը խոսել է եռօրյա հավաքի կարևորության, ինչպես նաև նախարարության ներկա և ապագա ծրագրերի մասին:

�?нтервью министра Диаспоры РА Грануш Акопян Ливанской телекомпании OTV (видеоматериал)
По инициативе Католикосата Великого Дома Киликийского и под председательством Католикоса Арама I 11-13 июля в монастыре Св. Богородицы Бикфайи состоялся форум под девизом «Диаспора перед новыми горизонтами: самосознание армян Диаспоры», в котором участвовала и министр Диаспоры Республики Армения Грануш Акопян.
Как сообщает «Армяне сегодня», в этой связи армянское информационное отделение Ливанской телекомпании OTV провело интервью с министром Грануш Акопян, в ходе которого министр Диаспоры говорила о важности трехдневного форума, а также нынешних и грядущих программах Министерства.