Սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանի հարցազրույցը Լիբանանի OTV հեռուստաընկերությանը. տեսանյութ
Հուլիսի 11-13-ը Բիքֆայայի Ս. Աստվածածին վանքում Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսության կազմակերպությամբ և Արամ Ա. կաթողիկոսի նախագահությամբ կայացավ «Սփյուռքը նոր հորիզոնների դիմաց. Սփյուռքի հայի ինքնահասկացողությունը» խորագրով համաժողովը, որին մասնակցում էր նաև Հայաստանի Հանրապետության սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը:
Ինչպես հաղորդում է «Հայերն այսօր»-ը, այս առիթով Լիբանանի OTV հեռուստաընկերության հայերեն լրատվության բաժանմունքը հարցազրույց է իրականացրել նախարար Հրանուշ Հակոբյանի հետ, որի ընթացքում Սփյուռքի նախարարը խոսել է եռօրյա հավաքի կարևորության, ինչպես նաև նախարարության ներկա և ապագա ծրագրերի մասին:

Minister of Diaspora Hranush Hakobyan’s interview to Lebanon’s OTV (video)
From July 11 to 13, the congress “The Diaspora Facing Horizons: The Self-Understanding of the Diaspora” was held at the initiative of the Catholicosate of the Great House of Cilicia and under the chairmanship of Catholicos Aram I at the St. Mary’s Monastery in Bikfaya. Among the participants was Minister of Diaspora of the Republic of Armenia Hranush Hakobyan.
As reported Hayern Aysor, on this occasion, the Armenian news section of Lebanon’s OTV conducted an interview with Minister Hranush Hakobyan, who talked about the importance of the three-day congress, as well as the current and future programs of the Ministry.