ՀՀ սփյուռքի, մշակույթի և ԿԳ նախարարները քննարկեցին Հայաստան-Սփյուռք 6-րդ համաժողովին վերաբերող կազմակերպչական հարցեր
Հուլիսի 19-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարությունում տեղի ունեցավ հանդիպում ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանի, ՀՀ մշակույթի նախարար Արմեն Ամիրյանի և ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Լևոն Մկրտչյանի միջև:
Քննարկվեցին Հայաստան-Սփյուռք 6-րդ համահայկական համաժողովին վերաբերող կազմակերպչական հարցեր:
Նախարարներն անդրադարձան համաժողովի «Հայապահպանության հիմնախնդիրները» ուղղության շրջանակներում կայանալիք «Մայրենի լեզուն և դպրոցը հայ ինքնության կռվան» և «Մշակույթի դերը հայապահպանության գործում» թեմատիկ նիստերի բովանդակային հարցերին:

Министры Диаспоры, культуры и образования и науки РА обсудили организационные вопросы, касающиеся 6-го общеармянского форума «Армения-Диаспора»
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2017/07/նախարար-7.jpg)
В Министерстве Диаспоры РА 19 июля состоялась встреча министра Диаспоры Грануш Акопян, культуры Армена Амиряна и образования и науки Левона Мкртчяна.
Были обсуждены организационные вопросы, касающиеся 6-го общеармянского форума «Армения-Диаспора».
Министры коснулись содержательных вопросов тематических заседаний «Родной язык и школа – залог армянской идентичности» и «Роль культуры в деле сохранения армянства» в рамках сегмента «Проблемы сохранения армянства» форума.