Կբացվի լիբանանահայ նկարչուհի Լենա Այդընյանի նախաձեռնությամբ «4 սերունդ. վճռականության ոգին» խորագրով ցուցահանդես-վաճառքը
Հուլիսի 7-ին, ժ.17:00-ին Երևան քաղաքի պատմության թանգարանում կբացվի լիբանանահայ նկարչուհի Լենա Այդընյանի նախաձեռնությամբ «4 սերունդ. վճռականության ոգին» խորագրով ցուցահանդես-վաճառքը (հասցե՝ Արգիշտիի 1/1):
Ցուցահանդես-վաճառքն իրականացվում է ՀՀ սփյուռքի նախարարության հովանավորությամբ և Լիբանանում ՀՀ դեսպանության հետ համագործակցությամբ անցկացվող «Թեքեյան» մշակութային միությունների հիմնադիր մարմնի (Լիբանան) 70-ամյակին նվիրված միջոցառումների շրջանակներում:
Կներկայացվեն Սահակ, Արփինե, Սարին Ոսկյանների, Տանիա և Լենա Այդընյանների, ինչպես նաև Սելին Չաղլասյանի կտավները:
ՀՀ սփյուռքի նախարարության «Դու ի՞նչ ես անում Արցախի համար» շարժման շրջանակներում ցուցահանդես-վաճառքից գոյացած հասույթի մի մասը կտրամադրվի Արցախյան պատերազմում զոհված ազատամարտիկների կարիքավոր ընտանիքներին:

“4 Generations: The Spirit of Determination” exhibition-sale to open at initiative of Lebanese-Armenian painter Lena Aydenian
On July 7 at 17:00, at the initiative of Lebanese-Armenian painter Lena Aydenian, the Museum of History of Yerevan will host the opening of the exhibition-sale entitled “4 Generations: The Spirit of Determination” (Address: 1/1 Argishti Street).
The exhibition-sale will be held as part of the events dedicated to the 70th anniversary of the founding body of Tekeyan Cultural Associations (Lebanon) that are being held under the high patronage of the Ministry of Diaspora of the Republic of Armenia and in cooperation with the Embassy of the Republic of Armenia in Lebanon.
The exhibition will showcase the works of Sahag Vosikian, Arpiné Vosikian, Lena Aydenian, Tania Aydenian, Sareen Voskian and Celine Tchaghlassian.
Part of the proceeds of the exhibition-sale, which is part of the “What are YOU doing for Artsakh?” pan-Armenian movement of the RA Ministry of Diaspora, will go to the needy families of freedom fighters killed in the Artsakh war.