Սիրիահայ ընկերները Երևանում կոշիկի խանութ են բացելու
«Հայերն այսօր»ը ներկայացնում է սիրիահայ Պետրոս Գևորգյանի մասին անդրադարձը, ով մայիսի 5-ին մասնակցում էր ՀՀ սփյուռքի նախարարության նախաձեռնությամբ, Երևանի քաղաքապետարանի և Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի աջակցությամբ «Երևան Էքսպո» կենտրոնում տեղի ունեցած Հայաստանում արդյունաբերության ոլորտում սփյուռքահայ ներդրողների արտադրանքների ցուցահանդես-վաճառքին:
Պետրոսն ընկերոջ՝ Վարդան Գևորգյանի հետ մեկուկես տարի առաջ է ստեղծել «K.K shoes» ընկերությունը, և հիմա կոշիկի արտադրությամբ են զբաղվում՝ հաճախորդներին առաջարկելով բնական կաշվից կարված կանանց և տղամարդկանց համար նախատեսված կոշիկներ: Սիրիայում նույնպես այս աշխատանքն են կատարել: Պետրոսի վստահեցմամբ՝ ինչպես Սիրիայում են միայն բարձր որակի կոշիկներ կարել, այնպես էլ՝ Հայաստանում են շարունակում նույն սկզբունքով առաջնորդվել: Մեր զրուցակիցը նկատել է, որ Հայաստանում այս ոլորտում մրցակցությունը շատ է, ուստի իրենք մրցակցության մեջ որակյալ արտադրանքով են փորձում առաջինը լինել:
«Չենք դժգոհում, վստահ ենք՝ ժամանակի ընթացքում ամեն ինչ լավ է լինելու, առաջիկայում նպատակ ունենք Երևանում կոշիկի մասնագիտացված խանութ բացել: Հաճախորդներն էլ աստիճանաբար սկսում են մեզ ճանաչել, ինչին մեծապես նպաստել է ՀՀ սփյուռքի նախարարության կողմից կազմակերպվող այս ցուցահանդես-վաճառքներին պարբերաբար մասնակցելը»,-իր խոսքը եզրափակեց Պետրոս Գևորգյանը:

Друзья сирийские армяне откроют в Ереване обувной магазин
«Армяне сегодня» представляет сирийского армянина Петроса Геворгяна, который 5 мая принимал участие в организованной по инициативе Министерства Диаспоры РА при содействии Ереванской мэрии и Фонда развития Армении выставке-продаже товаров армян Диаспоры –инвесторов в промышленность Армении.
Вместе с другом Варданом Геворгяном Петрос полтора года назад создал компанию «K.K shoes», и теперь занимаются производством обуви, предлагая покупателям мужскую и женскую обувь из натуральной кожи. В Сирии они выполняли ту же работу. По заверению Петроса, как в Сирии они шили только высококачественную обувь, так и в Армении продолжают руководствоваться тем же принципом. Наш собеседник заметил, что конкуренция в этой сфере в Армении велика, посему в конкуренции они стараются быть первыми за счет качества продукции.
«Не жалуемся, уверены – со временем все будет хорошо, поставили своей целью в перспективе открыть в Ереване специализированный обувной магазин. Да и клиенты постепенно начинают нас узнавать, чему в большой степени способствует участие в периодически организуемых Министерством Диаспоры РА выставках-продажах», – заключил Петрос Геворгян.