Սիրիահայ ընկերները Երևանում կոշիկի խանութ են բացելու
«Հայերն այսօր»ը ներկայացնում է սիրիահայ Պետրոս Գևորգյանի մասին անդրադարձը, ով մայիսի 5-ին մասնակցում էր ՀՀ սփյուռքի նախարարության նախաձեռնությամբ, Երևանի քաղաքապետարանի և Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի աջակցությամբ «Երևան Էքսպո» կենտրոնում տեղի ունեցած Հայաստանում արդյունաբերության ոլորտում սփյուռքահայ ներդրողների արտադրանքների ցուցահանդես-վաճառքին:
Պետրոսն ընկերոջ՝ Վարդան Գևորգյանի հետ մեկուկես տարի առաջ է ստեղծել «K.K shoes» ընկերությունը, և հիմա կոշիկի արտադրությամբ են զբաղվում՝ հաճախորդներին առաջարկելով բնական կաշվից կարված կանանց և տղամարդկանց համար նախատեսված կոշիկներ: Սիրիայում նույնպես այս աշխատանքն են կատարել: Պետրոսի վստահեցմամբ՝ ինչպես Սիրիայում են միայն բարձր որակի կոշիկներ կարել, այնպես էլ՝ Հայաստանում են շարունակում նույն սկզբունքով առաջնորդվել: Մեր զրուցակիցը նկատել է, որ Հայաստանում այս ոլորտում մրցակցությունը շատ է, ուստի իրենք մրցակցության մեջ որակյալ արտադրանքով են փորձում առաջինը լինել:
«Չենք դժգոհում, վստահ ենք՝ ժամանակի ընթացքում ամեն ինչ լավ է լինելու, առաջիկայում նպատակ ունենք Երևանում կոշիկի մասնագիտացված խանութ բացել: Հաճախորդներն էլ աստիճանաբար սկսում են մեզ ճանաչել, ինչին մեծապես նպաստել է ՀՀ սփյուռքի նախարարության կողմից կազմակերպվող այս ցուցահանդես-վաճառքներին պարբերաբար մասնակցելը»,-իր խոսքը եզրափակեց Պետրոս Գևորգյանը:

Syrian-Armenian friends to open shoe store in Yerevan
Hayern Aysor covers Syrian-Armenian Bedros Kevorkian, who was participating in the exhibition-sale of products of Diaspora Armenian investors in Armenia’s industry sector at Yerevan Expo Center on May 5. The exhibition-sale was organized at the initiative of the Ministry of Diaspora of the Republic of Armenia and with the support of Yerevan Municipality and the Development Foundation of Armenia.
Bedros and his friend, Vartan Kevorkian established K.K Shoes a year-and-a-half ago and are now offering men’s and women’s shoes made from natural leather. They would also make and sell shoes in Syria. According to Bedros, they would make high-quality shoes in Syria and are doing the same in Armenia. Our interlocutor noted that there was big competition in Armenia and that they were trying to be the first in terms of quality.
“We are content and certain that everything will be fine. We plan on opening a specialized store in Yerevan. We are becoming more and more recognized, and our participation in the exhibition-sales organized by the Ministry of Diaspora have helped us a lot,” Bedros Kevorkian concluded.