Սամցխե-Ջավախքում մեկնարկել է հայկական դպրոցների տնօրենների և ուսուցիչների վերապատրաստման ծրագիր
Ուսուցիչների մասնագիտական զարգացման ազգային կենտրոնը շուտով կսկսի ուսուցիչների և տնօրենների մասնագիտական վերապատրաստման ծրագիրը: Տվյալ նորության մասին երեկ նահանգապետարանի շենքում տեղի ունեցած հանդիպման ընթացքում տեղեկացրին Ախալցխայի հայկական դպրոցների տնօրեններին և ֆասիլիտատորներին (քաղաքացիական ակտիվ խմբերի վարողներ):
Ինչպես հայտնում է akhaltskha.net-ը, տնօրենների համար կստեղծվի առաջնորդների ակադեմիա, որը բաղկացած կլինի երեք մասից: Ծրագիր ավարտին նախարարության աշխատակիցների կարծիքով տնօրեններն ավելի մասնագիտացված կլինեն:
Այժմ վրացական դպրոցների ուսուցիչների և տնօրենների վերապատրաստման աշխատանքներ են ընթանում: Հայկական դպրոցների ուսուցիչները այս ծրագրին կմիանան 2017 թվի վերջին:

В Самцхе-Джавахке стартовала программа переподготовки директоров и педагогов армянских школ
Национальный центр профессионального развития учителей вскоре начнет  программу переподготовки директоров и педагогов армянских школ. О данном новшестве проинформировали на состоявшейся вчера в администрации области встрече директоров армянских школ и фасилитаторов (ведущих активные гражданские группы) Ахалциха.
Как передает akhaltskha.net, для директоров будет создана академия лидеров, состоящая из трех частей. По завершении программы, по мнению сотрудников Министерства, директора будут более профессиональны.
Ныне идут работы по переподготовке директоров и педагогов грузинских школ. Педагоги армянских школ присоединятся к этой программе в конце 2017 года.