«Դու ի՞նչ ես անում Ղարաբաղի համար». Պլովդիվի «Աստղիկներ» մանկական պարախումբ
ՀՀ սփյուռքի նախարարության նախաձեռնած «Դու ի՞նչ ես անում Ղարաբաղի համար» համահայկական շարժմանը միանում են ոչ միայն սփյուռքյան դպրոցները, այլ նաև՝ մշակութային միությունները, խմբերն ու անհատները:
Պլովդիվի ՀԲԸՄ «Աստղիկներ» մանկական պարային խումբը ևս միացել է «Դու ի՞նչ ես անում Ղարաբաղի համար» շարժմանը: Պարուսույցն է Անժելա Վեզիրյան Նաչևան:
Ներկայում Բուլղարիահայ համայնքը ոչ պաշտոնական տվյալներով կազմում է մոտ 30.000 մարդ: Բուլղարահայությունը հիմնականում ապրում է Սոֆիայում, Պլովդիվում, Վառնայում, Բուրգասում: Պլովդիվում, կրկին ոչ պաշտոնական տվյալներով, շուրջ 9.000 հայ է ապրում:

«Что ты делаешь для Карабаха»: детский танцевальный ансамбль «Астхикнер» Пловдива
К общеармянскому движению Министерства Диаспоры РА «Что ты делаешь для Карабаха» присоединяются не только школы Диаспоры, но и творческие союзы, группы и отдельные лица.
Детский танцевальный ансамбль «Астхикнер» («Звездочки») ВАБС Пловдива также присоединился к движению. Хореограф – Анжела Везирян-Начаева.
Ныне армянская община Болгарии по неофициальным данным насчитывает около 30 тысяч человек. Армяне в основном живут в Софии, Пловдиве, Варне, Бургасе. В Пловдиве, также по неофициальным данным, проживает около 9 тысяч армян.