Մալագայի քաղաքային խորհուրդը չի չեղարկել Հայոց ցեղասպանության ճանաչման մասին իր որոշումը
Նոյեմբերի 24-ին Մալագայի քաղաքային խորհուրդը հերթական անգամ մերժեց ս.թ. սեպտեմբերի 29-ին ընդունված Հայոց Ցեղասպանությունը ճանաչող և դատապարտող ինստիտուցիոնալ որոշումը չեղարկող նախաձեռնությունը: Այս մասին «Հայերն այսօր»-ը տեղեկանում է Իսպանիայում Հայաստանի դեսպանության ֆեյսբուքյան էջից:
«Իսպանիայի Թագավորությունում ՀՀ դեսպանությունը շնորհակալություն է հայտնում Մալագայի քաղաքային խորհրդում ներկայացված քաղաքական ուժերին՝ սկզբունքայնության և հաստատակամության համար, ինչպես նաև՝ այն անհատներին, ԶԼՄ-ներին, մեր իսպանացի բարեկամներին և իհարկե՝ Մալագայի հայ համայնքի ներկայացուցիչներին, ովքեր հարցը մշտապես պահեցին ուշադրության կենտրոնում և եղան հետևողական: Հիշու՛մ ենք և պահանջու՛մ»,-ասված է հաղորդագրության մեջ

Городской совет Малаги не аннулировал свое решение о признании Геноцида армян
Городской совет Малаги 24 ноября в очередной раз отклонил инициативу об аннулировании принятого 29 сентября с. г. институционального решения о признании и осуждении Геноцида армян. Редакции «Армяне сегодня» стало известно об этом из фейсбуковской странички посольства РА в �?спании.
«Посольство РА в Королевстве �?спании выражает благодарность представленным в городском совете Малаги политическим силам за принципиальность и твердость, а также тем лицам, СМ�?, нашим друзьям-испанцам и конечно представителям армянской общины Малаги, которые постоянно держали вопрос в центре внимания и проявили последовательность. Помним и требуем», – говорится в сообщении.