Բակո Սահակյանը հանդիպել է «Ճանաչենք մեր երկիրը» երիտասարդական արշավի մասնակիցներին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 25-ին Դադիվանք գյուղի մոտակայքում գտնվող Սուրբ Աստվածածին միջնադարյան վանական համալիրի տարածքում հանդիպում է ունեցել «Ճանաչենք մեր երկիրը» երիտասարդական արշավի մասնակիցների հետ:
Արցախի Հանրապետութան Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ՝ նախագահ Սահակյանը գոհունակությամբ նշել է, որ նման արշավները դարձել են ավանդական՝ կարեւորելով դրանք մատաղ սերնդի հայեցի դաստիարակության, հարազատ երկրի պատմությունը, մշակույթը, բնությունը ճանաչելու, ընկերական կապերն ամրապնդելու տեսանկյուններից:
Ջերմ եւ անմիջական մթնոլորտում արծարծվել են նաեւ երկրի ներքին ու արտաքին քաղաքականությանը, տարածաշրջանային գործընթացներին, սահմանադրական բարեփոխումների ընթացքին, երիտասարդական քաղաքականությանը վերաբերող հարցեր:
Նույն օրը Նախագահ Սահակյանը այցելել է Թալիշ գյուղ ու տեղում ծանոթացել այնտեղ իրականացվող ծրագրերի ընթացքին:

Бако Саакян встретился с участниками молодежного тура «Узнаем нашу страну»
25 ноября Президент Республики Арцах Бако Саакян встретился на территории средневекового монастырского комплекса Святой Богородицы вблизи села Дадиванк с участниками молодежного тура «Узнаем нашу страну».
Как сообщили в Главном информационном управлении аппарата президента Республики Арцах, президент Саакян с удовлетворением отметил, что подобные туры стали традиционными, подчеркнув их важность в деле патриотичного воспитания подрастающего поколения, ознакомления с историей, культурой, природой родной страны, укрепления дружеских связей.
В теплой и непосредственной обстановке были обсуждены также вопросы, касающиеся внутренней и внешней политики страны, региональных процессов, хода конституционных реформ, молодежной политики. В тот же день Президент Саакян посетил село Талиш, где на месте ознакомился с ходом осуществляемых там программ.