Համահայկական կոչ.«Դու՛ ի՞նչ ես անում Ղարաբաղի համար»
Սիրով տեղեկացնում ենք Ձեզ, որ 2016թ. հոկտեմբերի 20-24-ը Երևանում և Ստեփանակերտում կայացած Լրագրողների համահայկական 8-րդ համաժողովի մասնակիցները որոշեցին համահայկական լրատվամիջոցներով սկսել «Դու՛ ի՞նչ ես անում Ղարաբաղի համար» համահայկական շարժումը:
Շարժման նպատակն է բոլոր հնարավոր միջոցներով աջակցել Արցախի և նրա ժողովրդի տնտեսական, սոցիալական բարելավման գործին և բարեկեցությանը:
Այս նպատակով կոչ ենք անում 2017թ. սփյուռքյան համայնքների կողմից կազմակերպվող բոլոր միջոցառումները նվիրել Արցախին (փառատոներ, մշակութային երեկոներ, մրցույթներ, արյունատվչության ձեռնարկներ, համերգներ, ցուցահանդեսներ, դրամահավաքներ և այլն), ինչպես դա արվեց Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի տարում: Ուզում ենք, որ 2017 թվականը համայն հայության համար դառնա Արցախի տարի…
Նախարարությունը բացել է ֆեյսբուքյան էջ` What Are You Doing for Karabakh?, որտեղ հրապարակվելու են սփյուռքյան համայնքների և սփյուռքահայ անհատների կողմից Արցախի համար իրականացվող բոլոր միջոցառումները: Իրականացվող ձեռնարկները հրապարակվելու են նաև նախարարության «Հայերն այսօր» էլ. լրատվամիջոցի համապատասխան բաժնում` www.hayernaysor.am:
Միացե՛ք մեր ֆեյսբուքյան էջին՝ What Are You Doing for Karabakh? և հետևեք շարժման գործընթացին՝ մաս կազմելով այս հիանալի համահայկական ձեռնարկին: Ձեռնարկները մեկնարկելու և հայկական աշխարհում հանրայնացնելու նպատակով յուրաքանչյուրիդ խնդրում ենք լուսանկարվել՝ պարզելով «Դու՛ ի՞նչ ես անում Ղարաբաղի համար» ցուցապաստառը (կցված է) և ուղարկել մեզ՝ ֆեյսբուքյան էջում և լրատվամիջոցներում հրապարակելու և տարածելու համար:
Մենք հավատում ենք, որ հայկական Սփյուռքի և Հայաստանի միասնական ներուժով կարող ենք զորավիգ լինել Արցախում ապրող մեր քույրերին ու եղբայրներին:

Общеармянский призыв «Что ты делаешь для Карабаха»
Любезно информируем, что участники 8-го Общеармянского форума журналистов, проходившего 20-24 октября 2016 года в Ереване и Степанакерте приняли решение начать общеармянскими СМ�? общеармянское движение  «Что ты делаешь для Карабаха».
Цель движения – всеми возможными средствами содействовать экономическому и социальному улучшению, благосостоянию Арцаха и его народа.
С этой целью призываем все мероприятия общин Диаспоры 2017 года (фестивали, культурные вечера, конкурсы, донорские мероприятия, концерты, выставки, сбор средств и т. д .) посвятить Арцаху, как это было в год 100-летия Геноцида армян. Хотим, чтобы 2017 год стал для всего армянства годом Арцаха…
Министерство открыло страничку в фейсбуке What Are You Doing for Karabakh?, где будет помещаться информация о всех мероприятиях для Арцаха, осуществляемых в общинах и отдельными  лицами Диаспоры. �?нформация об осуществленных мероприятиях будет публиковаться также в соответствующем разделе электронного СМ�? Министерства «Армяне сегодня» www.hayernaysor.am.
Присоединяйтесь к нашей фейсбуковской страничке What Are You Doing for Karabakh?  и следите за ходом движения, присоединившись к этой прекрасной общеармянской инициативе. С целью начала мероприятий и распространению в армянском мире просим каждого сфотографироваться с плакатом  «Что ты делаешь для Карабаха» (прилагается) и прислать нам для публикации на фейсбуковской страничке и распространения в СМ�?.
Мы верим, что единым потенциалом армянской Диаспоры и Армении можем поддержать живущих в Арцахе наших братьев и сестер.