Հայկական ռադիոժամ Սիրիայի ««Ֆարահ FM» ռադիոկայանով
Սիրիայի խորհրդարանի հայազգի պատգամավոր Նորա Արիսյանի նախաձեռնությամբ՝ Սիրիայի «Ֆարահ FM» ռադիոկայանի տնօրենության հետ համաձայնություն է ձեռք բերվել, որպեսզի շաբաթական մեկ հաղորդում նվիրվի հայկական թեմաներին, հայկական երգերին և երաժշտությանը:
«Հայերն այսօր»-ի փոխանցմամբ՝ «Յան» խորագիրը կրող հաղորդումը ունկնդրին ներկայացնելու է հայկական մշակույթը, պատմությունը, ինչպես նաև Սիրիայում ապրող հայերին:
Առաջին հաղորդման հյուրը Սիրիայի խորհրդարանի պատգամավոր Նորա Արիսյանն էր: Վերջինս հաղորդման ընթացքում խոսել է Հայոց ցեղասպանության, Հայաստանի, Արցախի անկախության, հայ գրերի գյուտի և հայոց լեզվի մասին:
««Ֆարահ FM»-ը մեծ լսարան ունեցող ռադիոկայան է, որը հնարավորություն կտա լայն շրջանակներին ներկայացնել հայկական թեմաները, իրազեկել հայկական մշակույթի, պատմության մասին»,- «Հայերն այսօր»–ի հետ զրույցում ասաց Նորա Արիսյանը:
«Յան» ծրագրի հաղորդավարն է Րահաֆ ալ Րըզան, բեմադրիչը՝ Մահա Մոհամեդը, ծրագրերի համակարգողը՝ Ժորժ Ղարամը:

Армянский радиочас на сирийской радиостанции «Фарах FM»
По инициативе депутата-армянки парламента Сирии Норы Арисян с дирекцией  сирийской радиостанции «Фарах FM» достигнута договоренность о том, что раз в неделю передача будет посвящаться армянской тематике, армянским песням и музыке.
Как передает «Армяне сегодня», передача под рубрикой «Ян» будет представлять слушателям армянскую культуру, историю, а также проживающих в Сирии армян.
Гостем первой передачи была депутат парламента Сирии Нора Арисян. В ходе передачи она говорила о Геноциде армян, Армении, независимости Арцаха, изобретении армянского алфавита и армянском языке.
«Фарах FM» – радиостанция с большой аудиторией, которая даст возможность представить широким слоям армянскую тематику, осведомить об армянской культуре, истории», – в беседе с «Армяне сегодня» сказала Нора Арисян.