Հայկական ռադիոժամ Սիրիայի ««Ֆարահ FM» ռադիոկայանով
Սիրիայի խորհրդարանի հայազգի պատգամավոր Նորա Արիսյանի նախաձեռնությամբ՝ Սիրիայի «Ֆարահ FM» ռադիոկայանի տնօրենության հետ համաձայնություն է ձեռք բերվել, որպեսզի շաբաթական մեկ հաղորդում նվիրվի հայկական թեմաներին, հայկական երգերին և երաժշտությանը:
«Հայերն այսօր»-ի փոխանցմամբ՝ «Յան» խորագիրը կրող հաղորդումը ունկնդրին ներկայացնելու է հայկական մշակույթը, պատմությունը, ինչպես նաև Սիրիայում ապրող հայերին:
Առաջին հաղորդման հյուրը Սիրիայի խորհրդարանի պատգամավոր Նորա Արիսյանն էր: Վերջինս հաղորդման ընթացքում խոսել է Հայոց ցեղասպանության, Հայաստանի, Արցախի անկախության, հայ գրերի գյուտի և հայոց լեզվի մասին:
««Ֆարահ FM»-ը մեծ լսարան ունեցող ռադիոկայան է, որը հնարավորություն կտա լայն շրջանակներին ներկայացնել հայկական թեմաները, իրազեկել հայկական մշակույթի, պատմության մասին»,- «Հայերն այսօր»–ի հետ զրույցում ասաց Նորա Արիսյանը:
«Յան» ծրագրի հաղորդավարն է Րահաֆ ալ Րըզան, բեմադրիչը՝ Մահա Մոհամեդը, ծրագրերի համակարգողը՝ Ժորժ Ղարամը:

Initiated by Nora Arissian, Armenian member of the Syrian Parliament, an agreement was reached with Syria’s “Farah FM” Radio Station to dedicate a weekly program to Armenian topics, songs and music.
According to “Hayern Aysor”, the program to be titled “Yan” will present to the listener the Armenian culture, history as well as the Armenians living in Syria.
The first guest of the program was member of the Parliament of Syria Nora Arissian. During the broadcast she talked about the Armenian Genocide, the independence of Artsakh, the invention of the Armenian letters and the Armenian language.
“The “Farah FM” radio station has a large audience and that offer us a chance to present Armenian topics to a wide circle and inform it about Armenian culture and history”,- said Nora Arissian to “Hayern Aysor”.
The host of “Yan” is Rahaf al Rezan, the director is Maha Mohammed and the coordinator of the program is George Gharam.