Ավանդական խարույկով ազդարարվեց «Արի տուն» ծրագրի վերջին՝ ութերորդ փուլի ավարտըԱվանդական խարույկով ազդարարվեց «Արի տուն» ծրագրի վերջին՝ ութերորդ փուլի ավարտըԱվանդական խարույկով ազդարարվեց «Արի տուն» ծրագրի վերջին՝ ութերորդ փուլի ավարտը
Օգոստոսի 26-ին Ծաղկաձորի «Արի տուն» ճամբարում տեղի ունեցավ ՀՀ սփյուռքի նախարարության «Արի տուն» ծրագրի ութերորդ փուլի փակման հանդիսավոր արարողությունը, որին մասնակցեցին ՀՀ սփյուռքի նախարարության աշխատակիցներ, հյուրեր:
ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանի անունից «Արի տուն» ծրագրի մասնակիցներին ողջունեց համահայկական ծրագրերի վարչության պետ Գագիկ Գյանջումյանը: Նա մասնավորապես նշեց. «Ձեզ բախտ է վիճակվել մասնակցել «Արի տուն» 2016-ի վերջին փուլի փակման արարողությանը: Ուրախ եմ ձեզ այստեղ այսքան ոգևորված, ժպտուն տեսնել: Նշանակում է, որ Հայրենիքը ձեզ ուժ, սեր, ջերմություն տվեց, որ տանելու եք ձեզ հետ ու մի օր անպայման վերադառնալու եք Հայաստան: Միշտ հիշեք, որ այստեղ սպասում են ձեզ»:
Նշենք, որ ծրագրի ութերորդ փուլին մասնակցում էր 55 պատանի և աղջիկ՝ աշխարհի 10 երկրից՝ Ռուսաստանի Դաշնություն, Վրաստան, Լիբանան, Իրան, Իրաք, Սիրիա, Ֆրանսիա, Նիդերլանդներ, Ռումինիա, Լեհաստան:

Традиционный костер возвестил о завершении заключительного, восьмого отапа программы «Ари тун»Традиционный костер возвестил о завершении заключительного, восьмого отапа программы «Ари тун»Традиционный костер возвестил о завершении заключительного, восьмого отапа программы «Ари тун»
В Цахкадзорском лагере «Ари тун» 26 августа состоялась торжественная церемония завершения восьмого этапа программы Министерства Диаспоры РА «Ари тун», в которой приняли участие сотрудники Министерства Диаспоры РА, гости.
От имени  министра Диаспоры РА Грануш Акопян участников программы приветствовал начальник Управления общеармянских программ Гагик Гянджумян. Он в частности сказал: «Вам выпало счастье участвовать в церемонии закрытия заключительного этапа программы «Ари тун» 2016 года. Рад видеть вас здесь такими воодушевленными, улыбчивыми. Это значит, что Родина дала вам силы, любовь, тепло, которые увезете с собой и однажды непременно возвратитесь в Армению. Помните всегда, что здесь вас ждут».
Аритунцы выступили с концертной программой, подготовленной за дни пребывания в лагере.
Отметим, что в восьмом этапе программы участвовали 55 юношей и девушек из 10 стран мира – Российской Федерации, Грузии, Ливана, �?рана, �?рака, Сирии, Франции, Нидерландов, Румынии, Польши.