Հայ սև գոտիների ասոցիացիայի քունք ֆուի հավաքականը Եվրոպայի քունք ֆուի գավաթի բաց առաջնությունից վերադարձել է 5 ոսկե և 1 արծաթե մեդալով
Հոկտեմբերի 15-ին Ուկրաինայի Յալթա քաղաքից Երևան ժամանեց Հայ սև գոտիների ասոցիացիայի քունք ֆուի հավաքականը, որը մեկնել էր Ուկրաինա՝ մասնակցելու Եվրոպայի քունք ֆուի գավաթի բաց առաջնությանը: Ինչպես նշեց ասոցիացիայի նախագահ Արմեն Հարությունյանը, «առաջնությունն անց էր կացվում քունք ֆու մարտարվեստի «թաուլու» (կոմպլեքս վարժությունների ցուցադրում), «թույշոու» (թայ չի չուան մարտարվեստի մենամարտային ձև) և «սանդա» (լրիվկոնտակտային մենամարտ) ոճերում: Առաջնությանը մասնակցում էին վեց երկրների 35ակումբներ: Մեր 9 մարզիկներից բաղկացած հավաքականը հանդես է եկել սանդաոճում՝ նվաճելով 5 ոսկե և մեկ արծաթե մեդալ՝ ընդհանուր թիմային հաշվարկով գրավելով 3-րդ տեղը»:
Ասոցիացիայի ավագ մարզիչ Սարգիս Հարությունյանը նշեց, որ առաջին անգամ էին մասնակցում այդպիսի բարձրակարգ առաջնության, և տպավորված է մասնակից մարզիկների բարձր վարպետությամբ: Հավաքականի մարզիկները նշեցին, որ օրվա հերոս համարում են Հենրիկ Ազատյանին,ով հանդես գալով իր տարիքային կարգից բարձր կարգում՝ եզրափակիչ փուլում ջախջախել է ադրբեջանցի մարզիկին և գրավել առաջին տեղը:

Armenian Black Belt Association’s kung-fu team returns from European Kung-Fu Open Championship with 5 gold medals and 1 silver medal
On October 15, the kung-fu team of the Armenian Black Belt Association returned to Yerevan from the European Kung-Fu Open Championship held in Yalta. As the Association’s president Armen Harutyunyan mentioned, “the championship was held in the styles of “taulu” (showing of complex drills), “tuyshou” (solo of tae chi chuan martial art) and “sanda” (full-contact duel). The championship brought together 35 teams from six countries. The nine Armenian athletes scored 5 gold medals and one silver medal in the “sanda” style, winning 3rd place.”
The Association’s senior coach Sargis Harutyunyan mentioned that the team was participating in such a high-class championship for the first time and is impressed by the athletes’ high level of mastery. The team’s coaches mentioned that they consider Henrik Azatyan the hero of the day. Henrik was in a class higher than his age group, crushed his Azerbaijani opponent in the final round and won first place.