Հայ սև գոտիների ասոցիացիայի քունք ֆուի հավաքականը Եվրոպայի քունք ֆուի գավաթի բաց առաջնությունից վերադարձել է 5 ոսկե և 1 արծաթե մեդալով
Հոկտեմբերի 15-ին Ուկրաինայի Յալթա քաղաքից Երևան ժամանեց Հայ սև գոտիների ասոցիացիայի քունք ֆուի հավաքականը, որը մեկնել էր Ուկրաինա՝ մասնակցելու Եվրոպայի քունք ֆուի գավաթի բաց առաջնությանը: Ինչպես նշեց ասոցիացիայի նախագահ Արմեն Հարությունյանը, «առաջնությունն անց էր կացվում քունք ֆու մարտարվեստի «թաուլու» (կոմպլեքս վարժությունների ցուցադրում), «թույշոու» (թայ չի չուան մարտարվեստի մենամարտային ձև) և «սանդա» (լրիվկոնտակտային մենամարտ) ոճերում: Առաջնությանը մասնակցում էին վեց երկրների 35ակումբներ: Մեր 9 մարզիկներից բաղկացած հավաքականը հանդես է եկել սանդաոճում՝ նվաճելով 5 ոսկե և մեկ արծաթե մեդալ՝ ընդհանուր թիմային հաշվարկով գրավելով 3-րդ տեղը»:
Ասոցիացիայի ավագ մարզիչ Սարգիս Հարությունյանը նշեց, որ առաջին անգամ էին մասնակցում այդպիսի բարձրակարգ առաջնության, և տպավորված է մասնակից մարզիկների բարձր վարպետությամբ: Հավաքականի մարզիկները նշեցին, որ օրվա հերոս համարում են Հենրիկ Ազատյանին,ով հանդես գալով իր տարիքային կարգից բարձր կարգում՝ եզրափակիչ փուլում ջախջախել է ադրբեջանցի մարզիկին և գրավել առաջին տեղը:

Сборная по кунг фу ассоциации черных поясов Армении возвратились с открытого первенства кубка Европы по кунг фу с 5 золотыми и 1 серебряной медалями
�?з Украинского города Ялта 15 октября в Ереван возвратилась сборная по кунг фу ассоциации черных поясов Армении, принимавшая в Украине участие в открытом первенстве кубка Европы по кунг фу. Как отметил президент ассоциации Армен Арутюнян, «первенство проходило в стилях «таулу» (демонстрация комплексных упражнений), «туйшоу» (боевая форма поединка тай чи чуан) и «санда» (полностью контактный поединок) боевого искусства кунг фу. В первенстве участвовали 35 клубов из шести стран. Наша сборная, состоящая из 9 спортсменов, выступала в стиле «санда», завоевав 5 золотых и 1 серебряную медаль и заняв 3 место в общекомандном зачете».
Старший тренер Ассициации Саркис Арутюнян отметил, что наши спортсмены впервые участвовали в столь ответственном первенстве и он впечатлен высоким мастерством участников. Спортсмены сборной отметили, что считают героем дня Генриха Азатяна, который, выступая в категории выше своей возрастной, в финальном туре разгромил азербайджанского спортсмена и занял первое место.