Ահաբեկչություն Ֆրանսիայի Նիս քաղաքում. զոհերի թիվը հասել է 80-ի
Ֆրանսիայի Նիս քաղաքում հուլիսի 14-ի երեկոյան, երբ ֆրանսիացիները նշում էին Ազգային տոնը՝ Բաստիլի օրը, հարձակում է տեղի ունեցել: Ինչպես հաղորդում է «Ռոյթերս» գործակալությունը, բեռնատարը մխրճվել է Ազգային տոնի առիթով քաղաքի կենտրոնական հատվածներից մեկում հավաքված ամբոխի մեջ, ապա կրակ բացել մարդկանց ուղղությամբ: Հաղորդվում է, որ վարորդը սպանվել է ոստիկանների կողմից:
Նիսում զոհերի թիվը հասել է 80-ի, եւս 18 մարդ գտնվում է ծայրահեղ ծանր վիճակում: Այս մասին հայտարարել է Ֆրանսիայի ՆԳ նախարար Բեռնար Կազնեւը: Նրա խոսքով, «մենք գտնվում ենք ահաբեկիչների հետ պատերազմական վիճակում, որոնց ուզում են վնասել մեզ ցանկացած գնով», հաղորդում է Reuters-ը:

Terrorist act kills 80 in France’s Nice
An attack was made on the French city of Nice while Frenchmen were celebrating Bastille Day on the evening of July 14. As reported Reuters, a truck crashed into the crowd gathered in one of the central areas of the city and opened fire at the people. It is reported that police killed the driver.
The attack killed 80, and another 18 people are in extremely heavy conditions. This is what French Minister of Internal Affairs Bernard Kaznev announced. According to him, “we are in a state of war with terrorists who want to hurt us at any price”, as reported Reuters.