Հալեպում հրթիռակոծության հետևանքով զովել է 30 մարդ
Հուլիսի 9-ի վաղ առավոտյան զինյալ ահաբեկչական խմբավորումները, խախտելով զինադադարը, հրթիռակոծել են Հալեպի զանազան շրջաններ: Առավոտյան ժամը 06:30-ին հրթիռ է ընկել Ազիզիե շրջանում: Այնուհետև ահաբեկչական խմբավորումները հրթիռակոծել են Հալեպի պետական համալսարանի հանրակացարանի հրապարակը, Ֆրքան, Մաշարքա, Շեհպե  ռոզ, Մերիդիեն, Նոր գյուղ շրջանները: Այս մասին Հայերն այսօրին հայտնում է Գանձասար պարբերականի գլխավոր խմբագիր Զարմիկ Պողիկյանը:
Ներկա տվյալներով արձանագրվել է 30 զոհ, 100-ից ավելի վիրավոր, որոնց մեծամասնությունը երեխաներ են: Վիրավորները տեղափոխվել են Ալ Ռազի հիվանդանոց:

Bombardments kill 30 in Aleppo
In the early hours of 9 July, terrorist groups violated the ceasefire regime and shelled various districts of Aleppo. At 06:30, the Azizieh district was shelled, followed by bombardments in the square of the hostel of Aleppo State University, as well as the Frkan, Masharka, Shehpe roz, Meridien and New Village districts, as reported Kantsasar Weekly’s editor-in-chief Zarmig Boghigian to Hayern Aysor.
Based on the current statistics, 30 people have been killed, over 100 are wounded, and the majority of them are children. The wounded have been transferred to Al Razi Hospital.