Քննարկում՝ նվիրված «Իմ Հայաստան» համահայկական 3-րդ փառատոնի բացման արարողությանը
Հունիսի 29-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարությունում տեղի ունեցավ «Իմ Հայաստան» համահայկական 3-րդ փառատոնի բացման հանդիսավոր արարողությանը նվիրված քննարկում, որին մասնակցում էին ՀՀ սփյուռքի նախարարության Համահայկական ծրագրերի վարչության պետ Գագիկ Գյանջումյանը, «Իմ Հայաստան» համահայկական փառատոնի գեղարվեստական ղեկավար Էդուարդ Եսայանցը, նախարարության աշխատակիցներ և փառատոնի ստեղծագործական կազմը՝ Լևոն Գալստյան, Կարեն Գևորգյան և Սուրեն Ռշտունի:
«Հայերն այսօրի» փոխանցմամբ՝ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ստեղծագործական և կազմակերպչական հարցեր, որոշվել են հետագա անելիքները:
Հավելենք, որ ՀՀ սփյուռքի նախարարությունը, ՀՀ Նախագահի բարձր հովանու ներքո, 2016 թվականին իրականացնում է «Իմ Հայաստան» համահայկական 3-րդ փառատոնը՝ նվիրված ՀՀ Անկախության 25-ամյակին: Փառատոնը կընթանա հետևյալ ուղղություններով`

Обсуждения, посвященные церемонии открытия 3-го Общеармянского фестиваля «Моя Армения»
В Министерстве Диаспоры РА 29 июня состоялись обсуждения, посвященные церемонии открытия 3-го Общеармянского фестиваля «Моя Армения», в которых участвовали начальник Управления общеармянских программ Министерства Диаспоры РА Гагик Гянджумян, художественный руководитель Общеармянского фестиваля «Моя Армения» Эдуард Есаянц, сотрудники Министерства и творческий состав фестиваля – Левон Галстян, Карен Геворгян и Сурен Рштуни.
Как сообщает «Армяне сегодня», в ходе встречи были обсуждены творческие и организационные вопросы, определены дальнейшие действия.
Добавим, что Министерство Дтаспоры РА проводит в 2016 году под высоким патронатом Президента РА 3-й Общеармянский фестиваль «Моя Армения», посвященный 25-летию независимости РА. Фестиваль будет проходить по следующим направлениям: