Մեծ ծավալի տարբեր ապրանքատեսակներ են ներկրվել Արցախ
Սույն թվականի ապրիլի 4-ից ի վեր կառավարությունում ձևավորված օպերատիվ շտաբի միջոցով նյութական աջակցություն է հավաքագրվում հիմնականում ռազմական գործողություններից տուժած քաղաքացիներին և Պաշտպանության բանակին աջակցելու համար: Ապրիլի 29-ի տվյալներով՝ աջակցության նպատակով մեծ ծավալի տարբեր ապրանքատեսակներ են ներկրվել Արցախ, որոնց միայն մի մասն է օպերատիվ շտաբի միջոցով փոխանցվել հասցեատերերին:
Շտաբի կողմից պահեստավորված ապրանքները դասակարգվել են ըստ խմբերի և տրամադրվել Պաշտպանության բանակին, սահմանամերձ համայնքներից տեղահանված բնակչությանը, հիվանդանոցներին ու ռազմական հոսպիտալներին և սահման մեկնած կամավորների ընտանիքներին:
Շտաբի պահեստներից արդեն դուրս է եկել ստացած աջակցության հիմնական մասը, մասնավորապես՝ 3,020 տուփ, 9,228 արկղ և 140,2 տոննա սնունդ, ավելի քան 153,917 շիշ ըմպելիք, մոտ 104,680 տուփ և 197 արկղ ծխախոտ, 4,960 անկողնային պարագաներ և այլն:

Большой объем различных товаров доставлен в Арцах
Посредством оперативного штаба, сформированного 4 апреля с. г. в правительстве, собирается материальная помощь в поддержку пострадавших от боевых действий граждан и Армии обороны. По данным за 29 апреля с целью содействия большой объем различных товаров доставлен в Арцах, часть которых посредством оперативного штаба передана адресатам.
Складированные штабом товары классифицированы по группам и предоставлены Армии обороны, населению, эвакуированному из приграничных населенных пунктов, больницам и военным госпиталям, а также семьям отправившихся на границу добровольцев.
�?з складов штаба уже отправлена основная часть поступивших товаров, в частности, 3,020 коробок, 9,228 ящиков и 140,2 тонн продовольствия, более 153,917 бутылок различных напитков, около 104,680 пачек и 197 ящиков сигарет, 4,960 постельных принадлежностей и др.