Մեծ ծավալի տարբեր ապրանքատեսակներ են ներկրվել Արցախ
Սույն թվականի ապրիլի 4-ից ի վեր կառավարությունում ձևավորված օպերատիվ շտաբի միջոցով նյութական աջակցություն է հավաքագրվում հիմնականում ռազմական գործողություններից տուժած քաղաքացիներին և Պաշտպանության բանակին աջակցելու համար: Ապրիլի 29-ի տվյալներով՝ աջակցության նպատակով մեծ ծավալի տարբեր ապրանքատեսակներ են ներկրվել Արցախ, որոնց միայն մի մասն է օպերատիվ շտաբի միջոցով փոխանցվել հասցեատերերին:
Շտաբի կողմից պահեստավորված ապրանքները դասակարգվել են ըստ խմբերի և տրամադրվել Պաշտպանության բանակին, սահմանամերձ համայնքներից տեղահանված բնակչությանը, հիվանդանոցներին ու ռազմական հոսպիտալներին և սահման մեկնած կամավորների ընտանիքներին:
Շտաբի պահեստներից արդեն դուրս է եկել ստացած աջակցության հիմնական մասը, մասնավորապես՝ 3,020 տուփ, 9,228 արկղ և 140,2 տոննա սնունդ, ավելի քան 153,917 շիշ ըմպելիք, մոտ 104,680 տուփ և 197 արկղ ծխախոտ, 4,960 անկողնային պարագաներ և այլն:

Artsakh has received large amounts of products
Starting from 4 April, the Government of the Nagorno-Karabakh Republic has been collecting materials to support the citizens devastated by the military operations and the Defense Army through the operational headquarters established within the government. Based on the data provided on 29 April, various products have been imported to Artsakh, and only some of them have been transferred to the addressees through the operational headquarters.
The products stored by the headquarters have been classified in groups and provided to the Defense Army, the people displaced from the bordering villages, hospitals and military hospitals and the families of volunteers who have gone to the border.
Most of the materials have been taken out of the storages of the headquarters, particularly 3,020 packages, 9,228 boxes and 140.2 tons of food, over 153,917 bottles of beverages, about 104,680 packs and 197 boxes of cigarettes, 4,960 bedding accessories, etc.