Ապրիլյան ձեռնարկներ Իրանում. լուսանկարներ
Ապրիլի 23-ի երեկոյան Թեհրանի Ս. Սարգիս եկեղեցու շրջաբակում, ուր տեղադրված է Հայոց Ցեղասպանության զոհերին նվիրված հուշարձանը, հավաքվել էին դեսպաններ, պաշտոնական անձինք, կառույցների ներկայացուցիչներ և մեծ թվով թեհրանահայեր՝ մասնակցելու Ցեղասպանության զոհերի հիշատակին կազմակերպված ծաղկեմատույցին: Այս մասին «Հայերն այսօրին» հայտնում է Իրանի «Արաքս» շաբաթաթերթը:
Ծրագիրն սկսվեց եկեղեցական արարողությամբ, որից հետո հերթաբար հուշարձանին մոտեցան պաշտոնական և համայնքային ներկայացուցիչներն ու գլուխ խոնարհեցին 1,5 միլիոն նահատակների հիշատակի առջև՝ սրտներում պահելով ցասում ու պահանջ: Արարողությանը ներկա էին Իրանում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Արտաշես Թումանյանն ու դեսպանատան ողջ անձնակազմը, Ռուսաստանի Դաշնության դեսպան Լևոն Ջաղարյանը, Թեմի առաջնորդը և հոգևոր դասը, միությունների և մամուլի ներկայացուցիչներ:

Апрельские мероприятия в �?ране (фоторепортаж)
Во дворе церкви Св. Саркис Тегерана, где установлен памятник жертвам Геноцида армян, вечером 23 апреля собрались актеры, официальные лица, представители структур и большое число армян Тегерана для участия в организованном в память о жертвах Геноцида армян возложении цветов. Редакции «Армяне сегодня» об этом сообщает иранский еженедельник «Аракс».
Мероприятие началось церковным обрядом, после чего к памятнику подошли официальные лица и представители общины, склонили головы перед памятью 1,5 миллионов мучеников, храня в сердцах гнев и требование.
На церемонии присутствовали посол РА в �?ране Арташес Туманян и весь аппарат посольства, посол Российской Федерации Левон Чагарян, предстоятель епархии и духовное сословие, представители союзов и прессы.