Դրամահավաք Շվեդիայում՝ նվիրված Արցախին
Շվեդիայի հայ համայնքի բոլոր կառույցները, Հայ Առաքելական և Կաթողիկե եկեղեցական խորհուրդները, ինչպես նաև Շվեդիայի Հայ Դատի գրասենյակը դրամահավաք են ձեռնարկել, որից ստացված ողջ հասույթն ուղղվելու է վերջին օրերին ադրբեջանական նախահարձակ ռազմական գործողությունների հետևանքով Արցախի շուրջ առաջացած խնդիրների լուծմանը:
«Հայերն այսօրի» փոխանցմամբ՝ ծրագրի իրականացման արդյունքում նախատեսվում է Շվեդիայում հայկական միությունները համադրող կենտրոնի պաշտոնական կայքում, ըստ ցանկության, հրապարակել դրամահավաքի մանրամասները, ինչպես նաև նվիրատուների տվյալները։ Ծրագրին մասնակցել ցանկացող անձիք, կարող են դրամական փոխանցումներ կատարել հետևյալ բանկային հաշիվին՝ “Hayastan” All Armenian Fund-Sweden PG konto 55 57 46-7:

Armenians of Sweden raising funds to support Artsakh
All the structures of the Armenian community of Sweden, the councils of the Armenian Apostolic and Catholic Churches, as well as the Armenian National Committee of Sweden have organized a fundraiser, the proceeds of which will go to the solution to the problems facing Artsakh as a result of the Azerbaijan’s recent military actions.
As reported Hayern Aysor, the Coordinating Center of Armenian Organizations of Sweden will provide details of the fundraiser on the Center’s official website and the data of the donators. Those wishing to participate in the fundraiser can make money transfers to the following bank account: “Hayastan” All Armenian Fund-Sweden PG konto 55 57 46-7.