Հայաստանի մասին բանախոսություն՝ Իտալիայում (լուսանկարներ)
Փետրվարի 27-ին Իտալիայի Տրեցցանո Սուլ Նավիգլիո քաղաքում (Միլանի նահանգ) տեղի է ունեցել ձեռնարկ՝ նախաձեռնությամբ Տրեցցանո Սուլ Նավիգլիոյի քաղաքապետարանի: Հարյուրավոր մասնակիցների ներկայությամբ՝ Իտալիայի հայոց միության ղեկավար Պայքար Սվազլյանը և իտալահայ բարերար Կարեն Քեոքչյանը բանախոսել են հայ ժողովրդի պատմության, երաժշտության և ներկա իրավիճակի մասին: Այս մասին «Հայերն այսօրին» հայտնում են Իտալիայի հայկական համայնքից:
Ձեռնարկի ընթացքում ցուցադրվել են Հայաստանի անցյալն ու ներկան պատկերող տասնյակ լուսանկարներ: Ավարտին ներկայացվել են հայկական խոհանոցի նմուշներ՝ պատրաստված ՀԲԸՄ-ի Իտալիայի պատասխանատու Գեգել Խաչատուրյանի կողմից:
Երեկոյի փակմանը Իտալիայի հայոց միությունը գրավոր խնդրագիր է ներկայացրել քաղաքապետին, որպեսզի քաղաքապետարանը ևս ճանաչի Հայոց ցեղասպանությունը:

Дискуссия об Армении – в �?талии (фоторепортаж)
В городе Треццано Сул Навиглио (провинция Милана) по инициативе мэрии 27 февраля состоялось мероприятие. В присутствии сотен участников руководитель армянской общины �?талии Пайкар Свазлян и итальянский благотворитель, армянин Карен Кеокчян говорили об истории армянского народа, музыке и нынешней ситуации. Редакции «Армяне сегодня» об этом сообщили из армянской общины �?талии.
В ходе мероприятия были продемонстрированы десятки фотографий, представляющих прошлое и настоящее Армении. Затем были представлены блюда армянской кухни, изготовленные ответственным ВАБС �?талии Гегелем Хачатуряном.
В завершение вечера Союз армян �?талии представил мэру письменное ходатайство о том, чтобы мэрия также признала Геноцид армян.