Լեւոն Հայրապետյանը դատարանում հայտարարեց, որ իրեն մեղավոր չի համարում
Ձեռնարկատեր Լեւոն Հայրապետյանը ժխտում Է իր մասնակցությունը նախկին սենատոր Իգոր Իզմեստեւի մորից 700 հազար դոլարի հափշտակմանը: Ըստ artsakhpress.am-ի՝ Մոսկվայի Զամոսկվորեչյան դատարանի դահլիճից հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստիի թղթակիցը:
«Հանցագործություն չեմ կատարել, ես մեղավոր չեմ»,- հայտարարել Է մեղադրյալն այն բանից հետո, երբ դատախազը հրապարակել Է գործով մեղադրական եզրակացությունը:
700 հազար դոլարի հափշտակման գործով Հայրապետյանին սպառնում Է մինչեւ 10 տարվա ազատազրկում:
Լեւոն Հայրապետյանը մեղադրվում Է ՌԴ Քրեական օրենսգրքի 159 հոդվածի չորրորդ մասով նախատեսված հանցագործություն (խարդախություն) կատարելու մեջ: Հետաքննության տվյալներով՝ 2010 թվականի հունիսից մինչեւ օգոստոս Հայրապետյանը, փաստաբան Սերգեյ Անտոնովի հետ համատեղ «խաբեության եւ վստահության չարաշահման ճանապարհով մոլորության մեջ Է գցել Մոսկվայի բնակչուհուն՝ խոստանալով դրամական վարձատրության դիմաց հասնել նրա որդու նկատմամբ ավելի մեղմ դատավճռի կայացման»: Դրա դիմաց Հայրապետյանը նրանից դրամական միջոցներ Է ստացել 700 հազար դոլարի չափով: Իրականում Հայրապետյանը հնարավորություն չի ունեցել ազդելու տվյալ դատավճռի վրա:
Լեւոն Հայրապետյանը ձերբակալվել Է 2014 թվականի հուլիսին նախկին սենատոր Իգոր Իզմեստեւի խոստովանական ցուցմունքներից հետո, որը ցմահ բանտարկության Է դատապարտված առանձնապես ծանր մի շարք հանցագործություններ կատարելու համար:

Levon Hayrapetyan stated in court that he does not consider himself guilty
Businessman Levon Hayrapetyan denied involvement in the theft of 700 thousand dollars from the mother of former senator Igor V. Izmestiev, RIA Novosti reported from the hall Zamoskvoreche District Court in Moscow, as “Armenpress” informs.
“I did not commit a crime, I am not guilty,” – the defendant said after the prosecutor read out the indictment. According to investigators, the entrepreneurs mislead the woman, promising for a large sum to get her son a light sentence. In fact, Hayrapetyan did not have a possibility to influence the judgment. Hayrapetyan faces up to 10 years imprisonment over the case of embezzlement of 700 thousand dollars.
According to the investigation data, Hayrapetyan has dual citizenship and property abroad, in particular in recent years he lived in Monaco. In early October, the businessman was transferred to house arrest. Hayrapetyan’s lawyer said earlier that his client’s health has deteriorated, and requested his release. Levon Hayrapetyan was arrested in 2014 after the former senator from Bashkortostan Igor Izmestiev’s testimony who was sentenced to life imprisonment for serious crimes.