Նախագահականում հյուրընկալվել են դպրոցականները
Ամանորի եւ Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ ՀՀ նախագահի նստավայրում մեկնարկել են երեխաների համար անցկացվող ամենամյա տոնական միջոցառումները:
Ինչպես հաղորդում են ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունից, այսօր Բաղրամյան 26-ում հյուրընկալվել են հանրակրթական դպրոցների բարձր առաջադիմություն ցուցաբերած 300 երեխաներ:
Միջոցառումները երեխաների համար Բաղրամյան 26-ում կշարունակվեն նաեւ դեկտեմբերի 23-24-ին:
Վաղը նախագահի նստավայրում կհյուրընկալվեն ՀՀ ԶՈՒ զինծառայողների, Երկրապահ կամավորական միության անդամների, զոհված եւ հաշմանդամ ազատամարտիկների ընտանիքների երեխաներ եւ թոռնիկներ, այդ թվում՝ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունից, ՀՀ ոստիկանության եւ ազգային անվտանգության ծառայության աշխատակիցների երեխաներ:
Դեկտեմբերի 24-ին կհյուրընկալվեն ՀՀ սահմանամերձ մարզերի (Գեղարքունիք, Վայոց ձոր, Արարատ, Տավուշ) մի շարք համայնքների, ինչպես նաեւ Հայաստանում ապաստան գտած սիրիահայ երեխաներ, սահմանափակ կարողություններով եւ Օլիմպիադաների («Կենգուրու», «Մեղու») մրցանակակիր երեխաներ:

В резиденции Президента гостили школьники
В связи с праздниками  Нового года и Святого Рождества в резиденции Президента начались ежегодные праздничные мероприятия для детей.
Как передает пресс-служба аппарата главы государства, сегодня на Баграмяна, 26 побывали в гостях 300 учащихся старших классов общеобразовательных школ, демонстрирующих высокую успеваемость.
Мероприятия для детей       на Баграмяна, 26 продлятся также 23 и 24 декабря.
Завтра гостями резиденции Президента будут дети и внуки военнослужащих ВС РА, членов Союза добровольцев «Еркрапа», семей погибших и получивших инвалидность ополченцев, в том числе из Нагорно-Карабахской Республики, дета сотрудников Полиции РА и Службы национальной безопасности.
24 декабря гостями будут дети из ряда общин приграничных регионов РА (Гегаркуник, Вайоц дзор, Арарат, Тавуш), а также сирийских армян, обосновавшихся в Армении, дети с ограниченными возможностями, а также победители олимпиад («Кенгуру», «Пчела»).