Արգենտինայում կկայանա «Հայերը Բուենոս Այրեսում» խորագրով ցուցահանդես
Բուենոս Այրեսի Altos-de-la Estrella թանգարանում դեկտեմբերի 19-ից կմեկնարկի Հայաստանին նվիրված ցուցահանդես «Հայերը Բուենոս Այրեսում» խորագրով:
Արգենտինայի հայ համայնքից տեղեկացրին, որ ցուցահանդեսը, որը կգործի մինչեւ դեկտեմբերի 27-ը, նվիրված է լինելու Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին, գրում է Արցախպրեսը:
Ցուցահանդեսի կազմակերպիչ Նելիդա Բուլգուրջյանն ասաց, որ ընտրված մի քանի տասնյակ լուսանկարներն այցելուներին կներկայացնեն հայ ժողովրդի պատմությունը, արգենտինահայ համայնքի կազմավորումն ու նրա գործունեությունը:

“The Armenians in Buenos Aires” exhibition to be held in Argentina
On December 19, the Altos-de-la Estrella Museum of Buenos Aires will open an exhibition devoted to Armenia and entitled “The Armenians in Buenos Aires”.
The Armenian community of Argentina informed that the exhibition will run until December 27th and will be dedicated to the 100th anniversary of the Armenian Genocide, writes Artsakhpress.
The exhibition’s organizer Nelida Bulgurjian said the several dozens of selected photos would show visitors the history of the Armenian people, as well as present the formation and activities of the Armenian community of Argentina.