Վլադիմիր Պուտինը պարգևատրել է Արա Աբրահամյանի եղբորը
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը պարգևատրել է 6 արտասահմանցիների` «Բարեկամության հաստատման ու համագործակցության, տնտեսական ու մշակութային կապերի զարգացման գործում մեծ ավանդի համար»:
Ըստ slaq.am-ի՝ «Ռոսսիյսկայա գազետա»-ն նշում է, որ Վիետնամի, Ադրբեջանի, Ինդոնեզիայի և այլ երկրների քաղաքացիների թվում պարգևատրվել է նաև «Ջեյ – Սի – Էյ – Հայաստանի ոսկերիչների ընկերության» ղեկավար Գագիկ Աբրահամյանը:
Ռուսաստանի հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանի եղբայր Գագիկ Աբրահամյանը պարգևատրվել է Բարեկամության մեդալով:

![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2015/09/0176.jpg)
President of Russia Vladimir Putin has awarded six foreign nationals “For their great contributions to the establishment of friendship and to the development of cooperation, economic and cultural ties.”
According to slaq.am, “Rossiyskaya Gazeta” notes that among the nationals of Vietnam, Azerbaijan, Indonesia and other countries was leader of JCA-Jewelry Company of Armenia Gagik Abrahamyan.
Gagik Abrahamyan, brother of President of the Union of Armenians of Russia Ara Abrahamyan, was awarded the Medal of Friendship.