Տեղի կունենա «Արի տուն» ծրագրի 7-րդ փուլի փակման արարողությունը
Օգոստոսի 21-ին, ժամը 18.00-ին Ծաղկաձորի  «Արի տուն»  ճամբարում տեղի կունենա ՀՀ սփյուռքի նախարարության «Արի տուն» ծրագրի 7-րդ փուլի փակման հանդիսավոր արարողությունը, որին կմասնակցեն ՀՀ ազզային ժողովի նախագահի տեղակալ  Էդուարդ Շարմազանովը, սփյուռքի նախարարի տեղակալ Սերժ Սրապիոնյանը, նախարարության աշխատակիցներ, հյուրեր:
Երիտասարդները հանդես կգան համերգային ծրագրով, որը պատրաստել են ճամբարային օրերի ընթացքում: Ծրագրի մասնակիցներին կողջունեն Աննա Խանչալյանը, Գեղարքունիքի մարզի «Ալաշկերտ» երգի-պարի համույթը:
Նշենք, որ ծրագրի յոթերորդ փուլին մասնակցում էր 107 երիտասարդ 13 երկրից՝ Բելգիայից,  Նիդերլանդներից, Իսպանիայից, Հունաստանից, ԱՄՆ-ից, Սիրիայից, Լիբանանից, Քուվեյթից, Իսրայելից, ՌԴ-ից, Ուկրաինայից,  Բելառուսից, Վրաստանից:
Լրագրողներին տեղափոխող ավտոբուսը կշարժվի օգոստոսի 21-ին, ժ.ամը 16 45-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարության շենքի առջևից (հասցեն՝ Վ.Սարգսյան 26/1, «Էրեբունի պլազա» բ/կ):

The Closing Ceremony of the Last Stage of Ari Tun Program
The Closing Ceremony of the last stage of Ari Tun program will take place in Dzaghkadzor Camp, on August 21st, at 18:00. The vice-speaker of the Armenian Parliament, Eduard Sharmazanov, vice-minster of Foreign Affairs, Serj Sraponyan along with other ministry employees and guests will be present at the ceremony.
The program participants will perform a concert during which Anna Khanchalyan and Alashkert ensemble will join in as well.
It’s worth mentioning that 107 participants from 13 different countries (Belgium, Netherlands, Spain, Greece, the USA, Syria, Lebanon, Kuwait, Israel, Russia, Ukraine, Belarus and Georgia) participated in the 7th stage of the program.
The bus (only for journalists) will leave on August 21st, at 16:00 in front of the Ministry of Foreign Affairs (Address: Vazgen Sargsyan st. 26/1, ErebuniPlaza).