Թեհրանում ցուցադրվել է «Փրկության քարտեզ» ֆիլմը
Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումների շրջանակում 2 օր շարունակ հայերի եւ իրանցիների համար Թեհրանում ցուցադրվել է «Փրկության քարտեզ» ֆիլմը, որը պատմում է Հայոց ցեղասպանության մասին:
«Ալիք»-ի փոխանցմամբ՝ ֆիլմի ցուցադրությունից հետո տեղի է ունեցել քննարկում, որին մասնակցել են նաեւ իրանցի երիտասարդ ռեժիսորներ:
«Փրկության քարտեզ»-ը փաստագրական ֆիլմ է, որը պատմում է եվրոպացի 5 հումանիստ կանանց մասին, ովքեր Հայոց ցեղասպանության ականատեսն են եղել եւ իրենց կյանքի լավագույն տարիները նվիրել են Հայոց ցեղասպանությունից հրաշքով փրկված հայ երեխաներին եւ կանանց:

Film “Map for Salvation” shown in Tehran
Iranian and Armenian citizens of Tehran watched the film “Map for Salvation”, which is about the Armenian Genocide and was shown during two-day screenings held as part of the events dedicated to the Centennial of the Armenian Genocide.
According to Alik Daily, the film screenings were followed by discussions that were held with the participation of young Iranian filmmakers.
“Map for Salvation” is a documentary film that presents 5 European humanist women who witnessed the Armenian Genocide and dedicated the best years of their lives to helping Armenian women and children having survived the Armenian Genocide by a miracle.