Կանադահայ Կարո Տոնոյանը հետևել է Սփյուռքի նախարարի կոչին
Կանադահայ Կարո Տոնոյանը Սփյուռքի նախարարի կոչով պատրաստվում է իր երեք աղջիկների անունով 9000 դոլար ավանդ դնել հայկական բանկում:
Հայազգի Կարո Տոնոյանն ապրում է Կանադայում: Հայաստանում վերջին անգամ եղել է 20 տարի առաջ: Այս տարի ամռանը նա իր կնոջ ու երեք դուստրերի հետ պատրաստվում է ամառային արձակուրդներն անցկացնել Հայաստանում: Ի դեպ, նրա դուստրերն առաջին անգամ են լինելու Հայրենիքում և ըստ Կարո Տոնոյանի՝ մեծ ոգևորությամբ են սպասում Հայաստան ուղևորությանը: Երեքն էլ Կանադայում հաճախում են Սբ. Հակոբ հայկական դպրոց:
Հետևելով Սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանի կոչին, որը հնչել էր Կանադայում Ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումների ընթացքում՝ ներդրում կատարել հայկական բանկերում, պատրաստվում է 3000-ական դոլար ներդրում կատարել յուրաքանչյուր աղջկա անունով՝ ընդհանուր առմամբ 9000 դոլար:
«Գիտեմ, որ ինչ-որ չափով կաջակցեմ Հայաստանի տնտեսության զարգացմանը: Հիմնական նպատակս է երեխաներիս անունով ավանդ ներդնել, ինչը նաև խորհրդանշական կերպով կմիացնի նրանց Հայրենիքի հետ»,-գրում է նա Սփյուռքի նախարարությանն ուղղված իր նամակում:

Канадский армянин Каро Тоноян последовал призыву министра Диаспоры
Канадский армянин Каро Тоноян по призыву министра Диаспоры собирается сделать в армянском банке вклад в 9 тысяч долларов на имя трех своих дочерей.
Армянин Каро Тоноян живет в Канаде. В Армении последний раз побывал 20 лет назад. Нынешним летом с женой и тремя дочерями собирается летние каникулы провести в Армении. Кстати, его дочери  впервые приедут в Армению, и, по словам Каро Тонояна, с большим воодушевлением ждут этого путешествия. Все трое посещают в Канаде армянскую школу Св. Акоп.
Последовав призыву министра Диаспоры РА Грануш Акопян делать вклады в армянских банках, озвученному на мероприятии в Канаде, посвященном 100-летию Геноцида армян, он готовится сделать вклады по три тысячи долларов на имя каждой из дочерей.
«Знаю, что в какой-то мере посодействую развитию экономики Армении. Главная моя цель – сделать вклады на имя детей, что также символическим образом привяжет их к Родине», – написал он в письме на имя министра Диаспоры.