ՀՀ ԱԳՆ. Արցախի ժողովուրդն ապացուցեց իր ճակատագիրը տնօրինելու վճռականությունը
Արցախի ժողովուրդը հերթական անգամ ապացուցեց ժողովրդավարական ճանապարհով իր ճակատագիրը տնօրինելու վճռականությունը։ Այդ մասին ասել է Հայաստանի ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը՝ պատասխանելով «Արմենպրես» լրատվական գործակալության հարցին։
Մեկնաբանելով երեկ Արցախում կայացած հերթական խորհրդարանական ընտրությունները, Նալբանդյանն ասել է. «Մայիսի 3-ին Լեռնային Ղարաբաղում կայացած ազատ եւ մրցակցային խորհրդարանական ընտրությունների միջոցով Արցախի ժողովուրդը հերթական անգամ ապացուցեց ժողովրդավարական ճանապարհով իր ճակատագիրը տնօրինելու վճռականությունը:
Ողջունելի է ընտրություններին մի քանի տասնյակ միջազգային դիտորդների ներկայությունը, որոնց գնահատմամբ ընտրություններն անցել են կազմակերպված, թափանցիկ, միջազգային չափանիշներին համապատասխան»:

М�?Д Армении: Народ НКР доказал свою решимость управлять собственной судьбой
Народ Арцаха в очередной раз доказал свою решимость управлять собственной судьбой. Об этом заявил глава М�?Д Армении Эдвард Налбандян, отвечая на вопрос агентства «Арменпресс».
Комментируя состоявшиеся 3 мая парламентские выборы в Арцахе, Налбандян заявил: «Народ Арцаха посредством состоявшихся 3 мая свободных и конкурентных парламентских выборов в очередной раз доказал свою решимость управлять собственной судьбой.
Достойно приветствия присутствие нескольких десятков международных наблюдателей, по оценке которых выборы прошли организованно, прозрачно, в соответствии с международными стандартами».