Արա Կարապետյանը կղեկավարի Մոսկվայի Ստանիսլավսկու անվան երաժշտական թատրոնը
Ստանիսլավսկու և Նեմիրովիչ-Դանչենկոյի անվան մոսկովյան երաժշտական թատրոնի գլխավոր ղեկավար կդառնա խմբավար Արա Կարապետյանը: Ինչպես հաղորդում է Lenta-ն, այս մասին հայտարարել է թատրոնի նախկին ղեկավար Վլադիմիր Ուրինը, ով նշանակվել է Պետական ակադեմիական մեծ թատրոնի տնօրեն: Այս պաշտոնում նա փոխարինել է Անատոլի Իկսանովին:
Վլադիմիր Ուրինը հայտարարել է, որ Մեծ թատրոն չի հրավիրի Ստանիսլավսկու և Նեմիրովիչ-Դանչենկոյի անվան երաժշտական թատրոնի թիմի անդամներին: Նրա խոսքերով՝ ինքը չի ցանկանում քանդել երաժշտական թատրոնը և պատրաստվում է աշխատել Մեծ թատրոնի անձնակազմի հետ:
Արա Կարապետյանը 1997 թ. եղել է Ստանիսլավսկու անվան երաժշտական թատրոնի խմբավարը: 2005 թ. նա եղել է Ուրինի առաջին տեղակալը: Նա, մասնավորապես, եղել է Ռիմսկի-Կորսակովի «Հեքիաթ Սալթան թագավորի մասին», Պուչինիի «Մադամ Բաթերֆլյայ» ներկայացումների բեմադրող խմբավարը: Կարապետյանը եղել է «Նորդ-Օստ» մյուզիքլի ղեկավարը:

Ара Карапетян возглавит Московский музыкальный театр имени Станиславского
Главным руководителем Московского музыкального театра имени Станиславского и Немировича-Данченко станет дирижер Ара Карапетян. Как сообщает Lenta, об этом сообщил бывший руководитель театра Владимир Урин, назначенный директором Государственного Большого академического театра. На этом посту он сменил Анатолия �?ксанова.
Владимир Урин заявил, что не пригласит в Большой театр членов команды музыкального театра им. Станиславского и Немировича-Данченко. По его словам, он не собирается разрушать музыкальный театр и намерен работать с коллективом Большого театра.
Ара Карапетян в 1997году был дирижером Музыкального театра им. Станиславского. В 2005-м он был первым заместителем Урина. Он, в частности, был дирижером-постановщиком «Сказки о царе Салтане» Римского-Корсакова и «Мадам Баттерфляй» Пуччини. Карапетян был руководителем мюзикла «Норд-Ост».