Էրդողանը կրկին կփորձի Հայոց ցեղասպանության թեմայով շոու բեմադրել
Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին ընդառաջ Թուրքիայի նախագահը փորձում է իր ժխտողական քաղաքականությունն աշխարհին հասու դարձնել տարբեր շոուների միջոցով: Այս անգամ էլ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը որոշել է նախագահական իր նստավայրում հանդիպել թուրք պատմաբանների և ակադեմիկոսների հետ՝ իբր քննարկելու «1915 թվականի դեպքերը»:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին տեղեկացնում է թուրքական aktifmedya.com-ը: Լրատվականը հայտնում է, որ ապրիլի 21-ին կայանալիք հանդիպմանը Էրդողանը հայկական հարցով զբաղվող և հետաքրքրվող մասնագետների հետ քննարկելու է 1915-ին տեղի ունեցած իրադարձությունները: Նշվում է նաև, որ Թուրքիայի նախագահը նպատակ ունի այս հարցով զբաղվող աշխատանքային խումբ ստեղծել:

Эрдоган вновь попытается устроить шоу на тему Геноцида армян
В канун 100-летия Геноцида армян президент Турции пытается донести свою политику отрицания до сведения мира посредством различных шоу. На этот раз он решил в своей президентской резиденции встретиться с турецкими историками и академиками якобы для обсуждения «событий 1915 года».
Как передает «Арменпресс», об этом извещает турецкое aktifmedya.com­-ը.
Агентство сообщает, что на предстоящей 21 апреля встрече Эрдоган со специалистами, интересующимися и занимающимися Армянским вопросом, обсудит события, происшедшие  в 1915 году. Отмечается также, что президент Турции поставил цель создать рабочую группу, занимающуюся этим вопросом.