ՀՀ սփյուռքի նախարարը հարցազրույց տվեց իտալական RAI-2 հեռուստաընկերությանը
Ապրիլի 15-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը հարցազրույց տվեց իտալական RAI-2 հեռուստաընկերությանը:
Հարցերը վերաբերում էին Հայկական սփյուռքի առաջացման պատճառներին և ներկա իրավիճակին, աշխարհասփյուռ հայության համար ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի նշման խորհրդին ու նշանակությանը, Հայրենիք-Սփյուռք հարաբերություններին,  իտալահայ համայնքին և ապրիլի 12-ին Վատիկանում Նորին Սրբություն Հռոմի Պապ Ֆրանցիսկոս Առաջինի կողմից Սուրբ Պետրոս տաճարում Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին մատուցված պատարագի նշանակությանը:

RA Minister of Diaspora gives interview to Italy’s RAI-2 TV channel
On April 15, RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan gave an interview to Italy’s RAI-2 TV channel.
The questions were related to the causes of the formation of the Armenian Diaspora and the current state of affairs, the symbol and significance of commemorating the 100th anniversary of the Armenian Genocide for all Armenians around the world, Armenia-Diaspora relations, the Italian-Armenian community and the significance of the Holy Mass that His Holiness, Pope Francis I served at the St. Peter’s Basilica of the Vatican on April 12.