Չուկոտկայի խորհրդարանի խոսնակի պաշտոնում Ռոման Աբրամովիչին փոխարինել Է հայազգի Արամայիս Դալլաքյանը
Միլիարդատեր Ռոման Աբրամովիչը վայր Է դրել Չուկոտկայի ինքնավար օկրուգի պատգամավորի եւ խորհրդարանի խոսնակի լիազորությունները:
«Չուկոտկայի ինքնավար օկրուգի Դումայի հուլիսի 2-ի նիստում պատգամավորներն ընդունել են պատգամավորի եւ Դումայի նախագահի պաշտոնից Ռոման Աբրամովիչի կամավոր հրաժարականը: Պատգամավորների կողմից Չուկոտկայի Դումայի նախագահի պաշտոնում ընտրվել Է Արամայիս Ջահանի Դալլաքյանը»,-ասված Է տարածաշրջանի պաշտոնական կայքում զետեղված հաղորդագրության մեջ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»- ը:
«Դա Աբրամովիչի միակ քաղաքական պաշտոնն Էր: Նոր օրենքին համապատասխան, նա պետք Է թողներ այդ պաշտոնը: Բայց դա չի նշանակում, որ նա հեռանում Է տարածաշրջանից: Նա կշարունակի
մասնակցել Չուկոտկայի կյանքին, այնտեղ նա ունի երկու բարեգործական հիմնադրամ եւ կշարունակի ներդրումներ կատարել տարածաշրջանում»,-ասել Է Աբրամովիչի պաշտոնական ներկայացուցիչը:

Армянин Арамаис Даллакян заменил Романа Абрамовича на посту спикера парламента Чукотки
Миллиардер Роман Абрамович добровольно сложил полномочия депутата и спикера парламента Чукотского автономного округа, передает Арменпресс со ссылкой на Р�?А Новости.
“Сегодня на заседании Думы Чукотского автономного округа депутаты приняли добровольную отставку Романа Аркадиевича Абрамовича с поста депутата
и председателя Думы. На должность председателя Чукотской Думы депутатами был избран Арамаис Джаганович Даллакян”, — говорится в сообщении на официальном сайте региона.
“Это был его единственный политический пост. В соответствии с новым законом он должен был покинуть этот пост. Но это не означает, что он уходит из региона.
Он продолжит участвовать в жизни Чукотки, у него там есть два благотворительных фонда, он продолжит инвестировать в регион”, — сказал официальный представитель Абрамовича Джон агентству “Прайм”.