Նաիրի Մկրտիչյանը նույնպես անմոռուկ պատրաստեց. տեսանյութ
ՀՀ սփյուռքի նախարարության «Հայերն այսօր» էլեկտրոնային պարբերականի գլխավոր խմբագիր Նաիրի Մկրտիչյանը միացավ անմոռուկ պատրաստելու համահայկակական նախաձեռնությանը: Հիշեցնենք, որ նախաձեռնության հեղինակը ՀՀ նախագահի աշխատակազմի ղեկավար, Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումները համակարգող պետական հանձնաժողովի նախագահ Վիգեն Սարգսյանն է:
Հայաստանում և արտերկրում ապրող հարազատներին, ընկերներին հինգ անմոռուկ պատրաստելու կոչ է ուղղվում՝ խնդրելով շարունակել դրանց տարածումը: Նաիրի Մկրտիչյանին այս շարժմանը մասնակցելու առաջարկ էր արել ՀՀ վաստակավոր արտիստուհի, պատգամավոր Շուշան Պետրոսյանը:
«Հայերն այսօր»-ի խմբագիրն անմոռուկ պատրաստելու կոչ ուղղեց «Հայրենիք» շաբաթաթերթի գլխավոր խմբագիր Զավեն Թորիկյանին, Լիբանանի «Ազդակ» օրաթերթի գլխավոր խմբագիր Շահան Գանտահարյանին, Կանադայի «Հորիզոն» շաբաթաթերթի գլխավոր խմբագիր Վահագն Գարագաշյանին և «ԵՌԱԳՈՅՆ» արևմտահայերեն կայքի գլխավոր խմբագիր Նարինե Դումանյանին:

Наири Мкртчян также изготовила «Незабудку»: видеоматериал
Главный редактор электронной газеты «Армяне сегодня» Наири Мкртчян присоединилась к общеармянской инициативе по изготовлению «Незабудок». Напомним, что автором инициативы выступил руководитель аппарата Президента РА, секретарь Государственной комиссии по координации мероприятий 100-летия Геноцида армян Виген Саркисян.
Призываем изготовить по пять «незабудок» для родственников, друзей, проживающих в Армении и за рубежом, с просьбой продолжить их распространение. Наири Мкртчян предложениеучаствовать в этом движении сделала Заслуженная артистка РА, депутат Шушан Петросян.
Главный редактор «Армяне сегодня» призыв изготовить «незабудки» адресовала главному редактору еженедельника «Айреник» Завену Торикяну, главному редактору Ливанской ежедневной газеты «Аздак» Шаану Гантааряну, главному редактору канадского еженедельника «Горизонт» Ваагну Гарагашяну и главному редактору западноармянского сайта «Ерагуйн» Нарине Думанян.