Նաիրի Մկրտիչյանը նույնպես անմոռուկ պատրաստեց. տեսանյութ
ՀՀ սփյուռքի նախարարության «Հայերն այսօր» էլեկտրոնային պարբերականի գլխավոր խմբագիր Նաիրի Մկրտիչյանը միացավ անմոռուկ պատրաստելու համահայկակական նախաձեռնությանը: Հիշեցնենք, որ նախաձեռնության հեղինակը ՀՀ նախագահի աշխատակազմի ղեկավար, Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումները համակարգող պետական հանձնաժողովի նախագահ Վիգեն Սարգսյանն է:
Հայաստանում և արտերկրում ապրող հարազատներին, ընկերներին հինգ անմոռուկ պատրաստելու կոչ է ուղղվում՝ խնդրելով շարունակել դրանց տարածումը: Նաիրի Մկրտիչյանին այս շարժմանը մասնակցելու առաջարկ էր արել ՀՀ վաստակավոր արտիստուհի, պատգամավոր Շուշան Պետրոսյանը:
«Հայերն այսօր»-ի խմբագիրն անմոռուկ պատրաստելու կոչ ուղղեց «Հայրենիք» շաբաթաթերթի գլխավոր խմբագիր Զավեն Թորիկյանին, Լիբանանի «Ազդակ» օրաթերթի գլխավոր խմբագիր Շահան Գանտահարյանին, Կանադայի «Հորիզոն» շաբաթաթերթի գլխավոր խմբագիր Վահագն Գարագաշյանին և «ԵՌԱԳՈՅՆ» արևմտահայերեն կայքի գլխավոր խմբագիր Նարինե Դումանյանին:

Editor-in-chief of the Hayern Aysor electronic newspaper of the RA Ministry of Diaspora Nayiri Megerdichian also joined the pan-Armenian initiative of making a Forget-Me-Not flower. Let us remind that the author of the initiative is Chief of Staff of the President of the Republic of Armenia, Chairman of the State Commission on Coordination of the events for the commemoration of the 100th anniversary of the Armenian Genocide Vigen Sargsyan.
Friends and relatives living in Armenia and abroad are urged to make five Forget-Me-Not flowers and continue to spread the word. Merited Artist of the Republic of Armenia, MP Shushan Petrosyan had suggested that Nayiri Megerdichian participate in this initiative.
Hayern Aysor’s editor-in-chief called on editors-in-chief of Hairenik Weekly Zaven Torikian, Lebanon’s Aztag Daily Shahan Kantaharian, Canada’s Horizon Weekly Vahagn Karakashian and YERAKOUYN Western Armenian news website Narine Dumanian to make Forget-Me-Not flowers.