ՀՀ սփյուռքի նախարարությունում կայացավ «Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին ընդառաջ՝ լավագույն հրապարակում» մրցութային հանձնաժողովի հերթական նիստը
Փետրվարի 19–ին ՀՀ սփյուռքի նախարարությունում հանձնաժողովի նախագահ, Հայաստանի ժուռնալիստների միության նախագահ Աստղիկ Գևորգյանի ղեկավարությամբ տեղի ունեցավ «Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին ընդառաջ՝ լավագույն հրապարակում» անվանակարգով մրցույթն իրականացնող հանձնաժողովի հերթական նիստը: Օրակարգում մեկ հարց էր. Մրցութային հանձնաժողովին ներկայացված հայտերի ուսումնասիրությունների արդյունքների ամփոփում:
Քննարկումներին տեսակապով մասնակցեցին «Ազդակ» օրաթերթի գլխավոր խմբագիր Շահան Գանտահարյանը (Լիբանան) և «Օրեր» ամսագրի գլխավոր խմբագիր Հակոբ Ասատրյանը (Չեխիա):Հանձնաժողովի ամփոփիչ նիստը կգումարվի մարտի առաջին տասնօրյակում:

Contest committee for “Best Article Ahead of the 100th Anniversary of the Armenian Genocide” contest holds subsequent session at the RA Ministry of Diaspora
On February 19, the contest committee for the “Best Article Ahead of the 100th Anniversary of the Armenian Genocide” contest held its subsequent session at the RA Ministry of Diaspora. The session was moderated by chairperson of the committee, President of the Union of Journalists of Armenia Astghik Gevorgyan and was devoted to the sum-up of the results of the examination of applications that had been submitted to the contest committee.
Editor-in-Chief of Lebanon’s Aztag Daily Shahan Kantaharian and Editor-in-Chief of the Czech Republic’s “Orer” magazine Hakob Asatryan participated in the session via video. The committee will hold its final session in the first week of March.