ՀՀ սփյուռքի նախարարությունում կայացավ «Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին ընդառաջ՝ լավագույն հրապարակում» մրցութային հանձնաժողովի հերթական նիստը
Փետրվարի 19–ին ՀՀ սփյուռքի նախարարությունում հանձնաժողովի նախագահ, Հայաստանի ժուռնալիստների միության նախագահ Աստղիկ Գևորգյանի ղեկավարությամբ տեղի ունեցավ «Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին ընդառաջ՝ լավագույն հրապարակում» անվանակարգով մրցույթն իրականացնող հանձնաժողովի հերթական նիստը: Օրակարգում մեկ հարց էր. Մրցութային հանձնաժողովին ներկայացված հայտերի ուսումնասիրությունների արդյունքների ամփոփում:
Քննարկումներին տեսակապով մասնակցեցին «Ազդակ» օրաթերթի գլխավոր խմբագիր Շահան Գանտահարյանը (Լիբանան) և «Օրեր» ամսագրի գլխավոր խմբագիր Հակոբ Ասատրյանը (Չեխիա):Հանձնաժողովի ամփոփիչ նիստը կգումարվի մարտի առաջին տասնօրյակում:

В Министерстве Диаспоры РА состоялось очередное заседание конкурсной комиссии «Лучшая публикация к 100-летию Геноцида армян»
В Министерстве Диаспоры РА 19 февраля под председательством председателя комиссии, председателя Союза журналистов Армении Астхик Геворгян состоялось очередное заседание комиссии, осуществляющей конкурс в номинации «Лучшая публикация к 100-летию Геноцида армян». В повестке стоял один вопрос: подведение итогов изучения заявок, представленных конкурсной комиссии.
В обсуждениях по видеосвязи принимали участие главный редактор ежедневной газеты «Аздак» Шаан Гантаарян (Ливан), главный редактор журнала «Орер» Акоп Асатрян (Чехия). Заключительное заседание комиссии будет созвано в первой декаде марта.