Գիրք նվիրելու օրվա առթիվ Հովիկ Աբրահամյանը կառավարության անդամներին է նվիրել Վահան Հովհաննիսյանի վեպը
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը գիրք նվիրելու օրվա կապակցությամբ կառավարության անդամներին նվիրեց Գերմանիայում Հայաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան, ՀՅԴ անդամ վաղամեռիկ Վահան Հովհաննիսյանի «Մանդիլիոն» վեպը:
«Արդեն մի քանի տարի է, ինչ հայ մեծ գրող Հովհաննես Թումանյանի ծննդյան օրը Հայաստանում նշում ենք գիրք նվիրելու օրը:
Այդ կապակցությամբ ձեզ նվիրել եմ Վահան Հովհաննիսյանի վեպը, շատ կարևոր է, որ Հայոց ցեղասպանության հարյուրամյա տարելիցի նախօրեին ժամանակ գտնեք և ընթերցեք այն»,­ «Արմենպրես»­ի հաղորդմամբ՝ կառավարության նիստի մեկնարկին դիմելով գործադիրի անդամներին՝ նշեց Հովիկ Աբրահամյանը: Հովհաննիսյանի վեպը լույս էր տեսել նախորդ տարվա ընթացքում:

Armenian PM Hovik Abrahamyan donates Vahan Hovhannisyan’s novel to government officials on the occasion of Book Donation Day
On the occasion of Book Donation Day, Prime Minister of the Republic of Armenia Hovik Abrahamyan donated the novel “Mandilion” by the late Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to Germany, member of the Armenian Revolutionary Federation-Dashnaktstyun Vahan Hovhannisyan to government officials.
“For the past several years, Armenia has been celebrating Book Donation Day on the birthday of great Armenian writer Hovhannes Tumanyan.
On that occasion, I have donated Vahan Hovhannisyan’s novel to you all. It’s very important for you to find the time and read the novel before the 100th anniversary of the Armenian Genocide,” Hovik Abrahamyan mentioned as he addressed the government officials prior to the government session, as “Armenpress” reports.