ՀՀ սփյուռքի նախարարը մասնակցեց Արմավիրի մարզի Հացիկ համայնքի հիմնանորոգված դպրոցի բացմանը
Հայաստանի Հանրապետության սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը փետրվարի 11-ին մասնակցեց ՀՀ  Արմավիրի մարզի Հացիկ (Նաիրի)  համայնքի դպրոցի հիմնանորոգված շենքի բացման արարողությանը: Դպրոցի հիմնանորոգումն իրականացվել է Հայաստանի մանուկների հիմնադրամի «ՀՀ գյուղական համայնքների համալիր զարգացման երեխայակենտրոն ծրագրի» շրջանակում:
«Հայաստանի մանուկների հիմնադրամը», որն ստեղծվել է 2000 թվականին  ամերիկաբնակ մտավորական Կարո Արմենի նախաձեռնությամբ՝ մեծ նվիրումով շարունակում է նպաստել Հայաստանում մանուկների կրթադաստիարակչական պայմանների բարելավմանը՝ այն գիտակցությամբ, որ կրթված, զարգացած սերունդը երկրի ամենամեծ հարստությունն է:
Նախարար Հ. Հակոբյանը դպրոցի բացման  արարողությունից հետո ծանոթացավ նորոգված դասասենյակներին և տեխնիկական հնարավորություններին:

Министр Диаспоры РА приняла участие в открытии капитально отремонтированной школы общины Ацик Армавирской области
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян 11 февраля приняла участие в открытии капитально отремонтированной школы общины Ацик (Наири) Армавирской области. Капитальный ремонт школы осуществлен Детским фондом Армении в рамках «Программы ориентированного на детей комплексного развития сельских общин РА».
Детский фонд Армении, созданный в 2000 году по инициативе американского армянина, представителя интеллигенции Каро Армена, с большой преданностью продолжает способствовать улучшению образовательно-воспитательных условий детей Армении с осознанием того, что образованное, развитое поколение – самое большое достояние страны.
После церемонии открытия школы министр Г.Акопян ознакомилась с отремонтированными классами и техническим оснащением.