Բանակի օրվան նվիրված միջոցառում Սանկտ-Պետերբուրգում
Հունվարի 28-ին Սանկտ-Պետերբուրգում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսությունը հայ համայնքի հետ համատեղ կազմակերպել էր հանդիսավոր միջոցառում` նվիրված Հայոց բանակի 23-րդ տարեդարձին: Այս մասին հայտնում են ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:
Միջոցառմանը մասնակցում էին Սանկտ-Պետերբուրգի զինվորական ակադեմիաներում ՀՀ ունկնդիրների ազգային խմբի ղեկավար Մարկլեն Սաքանյանը, հայ համայնքի ներկայացուցիչներ, հոգևոր հայրեր, Սանկտ-Պետերբուրգում ուսանող ՀՀ սպաներ և կուրսանտներ (շուրջ 80 հոգի), ազատամարտիկներ և ռուսական բանակի սպաներ:
Ողջույնի և շնորհավորանքի խոսքով ներկաներին դիմեց Սանկտ-Պետերբուրգում ՀՀ գլխավոր հյուպատոս Հրայր Կարապետյանը: Բանակի օրվա առթիվ ՀՀ զինված ուժերի 12 սպաներ և կուրսանտներ պարգևատրվեցին ՀՀ պաշտպանության նախարարի մեդալներով և կրծքանշաններով:
Հանդիսավոր միջոցառմանը նախորդեց Սանկտ-Պետերբուրգի Սուրբ Կատարինե եկեղեցում տեղի ունեցած ժամերգությունը:

Event dedicated to Army Day held in St. Petersburg
On January 28, the RA Consulate General in St. Petersburg and the local Armenian community organized a solemn event dedicated to the 23rd anniversary of the formation of the Armenian Army, as the RA MFA press service reports.
Among the participants were head of the group of Armenia’s students at military academies in St. Petersburg Marklen Sakanyan, representatives of the local Armenian community, clergymen, nearly 80 officers and students from the Republic of Armenia, as well as freedom fighters and officers of the Russian army.
RA Consul General in St. Petersburg Hrair Karapetyan greeted and congratulated the gathered, and 12 officers and students of the RA Armed Forces were granted the medals and badges of the RA Minister of Defense on the occasion of Army Day.