Ստամբուլում Հրանտ Դինքի անունով փողոց կանվանակոչվի
Ստամբուլի Բաքըրքյոյի շրջանի համայնքապետարանը որոշել է Հրանտ Դինքի անունով փողոց անվանակոչել: Այս մասին, ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»ը, հայտնում է «Ակոս» թերթը:
Ըստ թերթի, համայնքի ավագանու անդամները դիմել են Ստամբուլի քաղաքային խորհրդին, եւ նրանց առաջարկն արդեն ընդունվել է: Ներկայում համայնքապետարանը քննարկում է, թե որ փողոցն է անվանակոչվելու Դինքի անվամբ: Նշվում է, որ հարցը քննարկվելու է նաեւ Դինքի ընտանիքի հետ:
Թերթը հայտնում է, որ ավելի վաղ Դինքի անունով փողոց կոչելու առաջարկով Ստամբուլի քաղաքապետարան էր դիմել Շիշլիի համայնքապետարանը, սակայն, մերժում էր ստացել: Նշվում է, թե Բաքըրքյոյի համայնքապետարանը որոշել է, որ եթե նման արգելքի հանդիպի, Դինքի անունով իր տարածքում գտնվող մշակութային կենտրոն կկոչի:

Одна из улиц Стабула будет названа именем Гранта Динка
Префектура района Бакэркей Стамбула приняла решение назвать одну из улиц именем Гранта Динка. Об этом, как передает «Арменпресс», сообщила газета «Акос».
По сообщению газеты, члены совета старейшин общины обратились в городской совет Стамбула, и их предложение уже принято. Ныне префектура обсуждает, какой из улиц будет присвоено имя Гранта Динка. Отмечается, что вопрос будет обсужден также с семьей Динка.
Газета сообщает, что ранее с предложением о присвоении улице имени Динка в мэрию Стамбула обратилась также префектура Шишли, однако получила отказ. Отмечается, что префектура района Бакэркей приняла решение, в случае подобного запрета, назвать именем Динка расположенный на ее территории культурный центр.