ԼՂՀ նախագահը Լոս Անջելեսում մասնակցել է «Հեռուստամարաթոն-2014»-ի գալա միջոցառմանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 23-ին Լոս Անջելես քաղաքում մասնակցել է «Հեռուստամարաթոն-2014»- ի շրջանակներում կազմակերպված գալա միջոցառմանը և հանդես եկել ելույթով:
Ինչպես տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի մամուլի ծառայությունից, Նախագահ Սահակյանն անդրադարձել է Արցախի կյանքին, ներքին և արտաքին քաղաքականությանը, տարածաշրջանային գործընթացներին, կարևորել Սփյուռքի հետ համագործակցությունը:
Խոսելով «Հեռուստամարաթոն-2014»-ի հիմնական նպատակը հանդիսացող Վարդենիս-Մարտակերտ ավտոմայրուղու կառուցման մասին՝ երկրի ղեկավարն այն բնութագրել է որպես Արցախի և ողջ հայ ժողովրդի համար ռազմաքաղաքական ու սոցիալ-տնտեսական առանցքային նշանակություն ունեցող ծրագիր:
Նախագահ Սահակյանը Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությանը մատուցած ծառայությունների համար բարերար Ջերալդ Թրփանջյանին հանձնել է «Մեսրոպ Մաշտոց» շքանշան:
Արցախյան կողմից միջոցառմանը մասնակցել են Հայ առաքելական եկեղեցու Ա ցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, ԱՄՆ-ում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Տիգրան Սարգսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Бако Саакян в Лос-Анджелесе принял участие в гала-мероприятии «Телемарафона-2014»
23 ноября Президент Республики Арцах Бако Саакян принял участие в гала-мероприятии «Телемарафона-2014», организованном в Лос-Анджелесе, и выступил там с речью.
Президент Саакян затронул вопросы, касающиеся жизни Арцаха, внутренней и внешней политики, региональных процессов, отметив важность сотрудничества с Диаспорой.
Говоря о строительстве автомагистрали Варденис-Мартакерт, являющейся главной целью «Телемарафона-2014», глава государства отметил ключевое стратегическое и социально-экономическое значение данной программы для Арцаха и всего армянского народа.
Президент Саакян вручил орден “Месроп Маштоц” благотворителю Джеральду Трпанджяну за заслуги перед Нагорно-Карабахской Республикой.
С арцахской стороны в мероприятии приняли участие предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископ Паргев Мартиросян, вице-премьер Артур Агабекян, Чрезвычайный и полномочный посол РА в США Тигран Саркисян, другие должностные лица.