Հակահայ կազմակերպությունը 2015-ին ընդառաջ Թուրքիայում նոր մասնաճյուղեր է բացում
Թուրքիայում գործող հայատյաց կազմակերպությունը, որը կոչվում է «Հայերի անհիմն պնդումների դեմ պայքարի միություն» (ASIMDER), նոր մասնաճյուղեր է բացել երկրի մի շարք շրջաններում (Գյունեյդողու, Մարմարա, Քարադենիզ և Էգեյան): Այս մասին հայտնում է Ermenihaber.am-ը:
Այդ մասին, ըստ «Հաբերլեր» լրատվականի, հանրությանը հայտնել է կազմակերպության նախագահ Գյոքսան Գյուլբեյը: Այդպիսով ASIMDER-ը, որի կենտրոնական շտաբը գտնվում է Իգդիրում, արդեն ներկայացուցչություններ ունի Թուրքիայի 8 նահանգներում: Գյուլբեյը նշել է, որ նպատակադրվել են ներկայացուցչություններ ունենալ Թուրքիայի բոլոր նահանգներում (81):
Նշենք, որ հակահայ գործունեություն ծավալող սույն կազմակերպությունն ադրբեջանական սերտ կապեր ունի, որոնք օգտագործում է ի վնաս հայության: Վերջերս ASIMDER-ը փոխհամագործակցության համաձայնագիր էր ստորագրել Վիեննայումգործող Ադրբեջանի մշակույթի և գործարարների կազմակերպության հետ: Դրանց հիմնական նպատակը 2015-ին ընդառաջ Եվրոպայում հակահայկական տրամադրություններ ստեղծելն է և հայկական լոբիի դեմ պայքարելը:

Anti-Armenian organization opening new chapters in Turkey ahead of 2015 | Hayern Aysor
The Turkey-based anti-Armenian organization called “Union for the Fight against the Groundless Claims of Armenians” (ASIMDER) has opened new chapters in several districts, including Gyuneydogu, Marmara, Karadeniz and Egeyan, reports Ermenihaber.am.
This is what president of the organization Gyoksan Gyulbey told the public, reports Haberler. With this, ASIMDER, the central headquarters of which is located in Igdir, already has representations in eight Turkish states. Gyulbey mentioned that the organization’s goal is to have representations in all 81 states.
Let us mention that the anti-Armenian organization has close ties with Azerbaijan and uses those ties to hurt the Armenian population. Recently ASIMDER signed an agreement on partnership with Azerbaijan’s organization for culture and businessmen based in Vienna. The main goal is to go against the Armenians in Europe and fight against Armenian lobbyists ahead of 2015.